Gyvenimas

Muziejai vienijasi sprendžiant e-bilietų prekybos klausimą

Lietuvos Vyriausybės nutarimu nuo kovo 15 dienos leista atsidaryti muziejams, galerijoms ir kitoms ekspozicinėms erdvėms. Visgi, prieš vykstant, vertėtų pasidomėti esama jus dominančio objekto situacija – ne visi muziejai atsidarys vienu metu, o bilietus įsigyti arba iš anksto užsiregistruoti teks internetu.

Nors leidimas atsidaryti daugumos kultūrininkų tarpe yra sveikintinas ir ilgai lauktas, o nutarimas paskelbtas likus kelioms dienoms iki jo įsigaliojimo – atverti durų visi muziejai neskuba. Vienas pirmųjų Lietuvoje atsidarė Vilniaus Gedimino bokštas, modernaus meno muziejus „MO“ atsidarys po kelių dienų, tuo metu sostinės Iliuzijų muziejaus svetainėje rašoma, kad muziejus bus atsidarys kovo mėnesį.

Spėjama, kad viena iš potencialių muziejų nenoro atsidaryti priežasčių yra elektroninės bilietų prekybos užtikrinimo būtinybė. Nemaža dalis šalies muziejų tiesiog neturi reikiamų sistemų, todėl palaukti iki karantino pabaigos kai kuriais atvejais gali būti pigiau negu diegti naują sistemą savo svetainėje.

 

Tuo metu Lietuvos nacionaliniam muziejui priklausantis Vilniaus Gedimino bokštas, kartu su daug kitų kultūros erdvių, užbėgo įvykiams už akių ir bilietų prekybą jau pirmadienį pradėjo ne savo svetainėje, o viename didžiausių Lietuvos bilietų platinimo portalų TIKETA.

„Labai džiaugiamės sprendimu leisti muziejams atsidaryti. Jau ilgai dirbame su meno erdvėmis, todėl džiugu, jog pagaliau galime lankytojams pasiūlyti būdą įsigyti bilietą internetu – tai ne tik paprasta ir patogu, bet ir padės meno mylėtojams taupyti laiką išvengiant eilių“, – teigė TIKETA komercijos direktorius Laurynas Vairys.

„Iki pandemijos nemažai muziejų bilietų prekybą arba registraciją vykdė tik kasose. Bilietų platinimo procesų skaitmenizavimas padės užtikrinti bekontaktę bilietų patikrą pandeminiu laikotarpiu, palengvins darbą muziejininkams ir pagerins vartotojo patirtį lankytojams, nes įsigyti bilietus į kelis muziejus vienoje vietoje yra patogiau negu perkant atskirai“, – pridūrė L. Vairys.

 

Nuo kovo 15 dienos TIKETA pradėjo platinti bilietus į iš viso 18 kultūrinių erdvių, tarp kurių yra ir Radvilų rūmų dailės muziejus,  Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus bei Tauragės krašto muziejus „Santaka“. Anot L. Vairio, šiuo metu vyksta kalbos su įvairiomis meno erdvėmis, todėl artimiausioje ateityje bilietų platinimo platformoje galėsime išvysti ir daugiau muziejų.

„Mūsų ateities vizija – meno mylėtojams visus bilietus į meno erdves pasiūlyti „po vienu stogu“. Tikimės, kad į šią iniciatyvą įsitrauks kuo daugiau kultūrinių įstaigų, kas būtų labai patogu ir paprasta, nes lankytojams nereikėtų registruotis daugybėje skirtingų portalų. Jau dabar užsiimame koncertų, teatrų ir daugybės kitų kultūrinių renginių bilietų platinimu, todėl mūsų platformoje muziejai ir galerijos sutiktų savo tikslinę auditoriją“, – mintimis dalinosi L. Vairys.

Primename, kad po daugiau nei keturių mėnesių pertraukos duris atveriančiuose kultūrinės erdvės vienam lankytojui privalo užtikrinti ne mažesnį nei 30 kvadratinių metrų plotą, tuo metu lankytis galima tik ne daugiau negu dviem asmenims, nebent tai yra žmonės iš vienos šeimos arba vieno namų ūkio.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
ali
ali
4 mėnesius

kas eis i muzieju jei masina palikti kainuoja 50ct 10min turistu 0 ir bus 0 nezada leist pinigus vejui

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button