Gyvenimas

Musulmonų bendruomenė tęsia tradiciją – po Naujųjų sutiktuvių tvarkė Katedros aikštę

Lietuvoje veikianti asociacija „Ahmadija”, musulmonų bendruomenė, jau šeštus metus iš eilės surengė savanorišką akciją sutvarkyti Katedros aikštės aplinką po Naujųjų metų sutikimo.

Žmonėms baigus švęsti, asociacijos nariai savanoriškai ėmėsi švarinimo darbų. Griebė šiukšlių maišus ir pradėjo tvarkyti aplinką. Šio projekto tikslas yra savanorystės skatinimas – dirbti savo rankomis, kurti galimybes žmonėms aktyvai, švariai ir prasmingai sutikti naujus metus, miesto gražinimas, visuomenės gerovės bei tvarkos populiarinimas. Šiuo projektu siekiama taikos, socialinės harmonijos, tarpusavio pagarbos stiprinimo, skirtingų individų suvokimo. Miestas, šalis yra namai, o namus tūrėtų tvarkyti visi.

Asociacija „Ahmadija” nori tokią gražią ir naudingą Naujųjų metų tvarkymosi akciją, kuri vyksta daugelyje šalių, išpopuliarinti ir Lietuvoje. Geros idėjos vedami pirmąją tvarkymosi akciją asociacija „Ahmadija” surengė 2017 metų pirmąją dieną. Tada dalyvavo tik 7 savanoriai.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
101 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
9 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Jezusėlis 666

Pirmiausia tai reikia išmokti gyventi taip, kad neapsiteršt. Apgailėtina pirmiausia yra tai, kad žmonės susirinkę Katedros aikštėje negali švęsti taip, kad po jų neliktų šiukšlių.

Arvydas Norkūnas

Labai graži Iniciatyva. Labai svarbus sprendimas dvasine prasme. Juk musulmonai neatmeta Jėzaus, tik vertina krikščionybę kaip mes judaizmą, kaip pasenusias tikėjimo formas. Jų tikintieji yra raginami plėtoti islamą. Klausimas kaip? Mahometas nebuvo “teroristas”, aplamai dvasiškai tobulas asmuo, krikščionys ir žydai, pvz, negalėjo būti verčiami vergais, turėjo tik mokėti didesnius islamo valstybei mokesčius. Šiais laikais kovos forma gali būti tik įtikinėjimai ir jų laikymasis neturi pažeisti kitų žmonių teisių bei vykti pagarbos formomis. Toks krikščionybės ir dvasinio lietuvių centro, nacionaline prasme atitinkančio arabų Kaabą, tvarkymas gali būti suvokiamas kaip radikalizmo, būdingo daugeliui šiandieninių islamo bendrijų, neigimo demonstravimas. Tai šiuolaikiška ir pažangu!

Vaclovas

Pažanga tik ta, kad nekovinėmis priemonėmis parodė, jog suglaistytų plaukų ir suokiančių balsų kunigai yra krykščionybės naikinimo laiduotė. Sausio pirmoji, žinia (kunigai, manding, slepia…), yra pažymėtina diena, tarkime, priešinga taršai (labiausiai kūno). Jei bendruomenė negali parengti svarbiausios aikštės tvarkymo (kaip švaros reikšlo), tuomet jie labiau panašūs į miegančiąsias gražuoles.

Paskutinį kartą redaguota 7 mėnesius (Vaclovas)
Vaclovas

Nes krikščionys nesupranta sausio 1 dienos reikšmės (net kunigai myktų, išgirdę tokį klausimą). Itin apmaudu.

Maža mergaitė

Galėtų ir pasalpiniai už pasalpas atidirbti.

Baltos

Faktas kad Tu viena iš ju , šluota i rankas ir marš miesto tvarkyti..

Iš Vilniaus

Pagarba. Ačiū.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button