Gyvenimas

„MMLAB erdvė“ skelbia atvirą šaukimą meno ir mokslo kolaboracijoms

„Urbanistinis draustinis“ kartu su Vilniaus miesto teatru „Meno ir mokslo laboratorija“  skelbia atvirą šaukimą įvairių sričių profesionaliems menininkams teikti idėjas meno ir mokslo kolaboracijų projektui „MMLAB Erdvė“. Konkurso laimėtojų meniniai projektai šį rudenį bus eksponuojami visą parą lankytojams pasiekiamoje erdvėje Vokiečių g. 13A, Vilniuje.

„MMLAB Erdvė“ – tai kūrybinė laboratorija, kurioje susijungęs menas ir mokslas papildo vienas kitą ir meno kūriniams suteikia solidų mokslinį turinį, o akademinėms teorijoms – netradicinę ir įtraukiančią formą. Konkurso būdu atrinkti menininkai ar kūrybinės grupės, konsultuojamos mokslininko-kuratoriaus, analizuos pasirinktą mokslo temą ir kurs jos inspiruotą meninį kūrinį – instaliaciją, parodą, ar kt.

„Smalsumas palaiko mūsų gyvybingumą. Mokslas, iškeldamas žmogaus žvilgsnį iki Visatą aprėpiančio mastelio, suteikia mums Universalų pažinimą. Menas, plėsdamas žmogaus vidinį suvokimą, reprezentuoja individualią patirtį erdvėje ir laike. Tikimės, kad meno ir mokslo sandūra įkvėps menininkus į kūrybą įtraukti naują mokslo temą bei laisvai eksperimentuoti netradicinėje darbų pristatymo erdvėje“, – sako MMLAB meno vadovas Paulius Markevičius.

 

Atranka ir konkurso sąlygos

Konkurse gali dalyvauti įvairių sričių profesionalūs menininkai. Komisija atrinks keturis projektus, kurie 2020 m. rudenį dvi savaites bus eksponuojami Vokiečių g. 13A erdvėje. Atrinktiems projektams bus skiriamas finansavimas meno kūrinio parengimui (iki 2000 EUR) ir honorarams (individualaus menininko honorarui skiriama 500 EUR, kūrybinės komandos honorarui – 1000 EUR), bus paskirtas mokslininkas-konsultantas, padedama vadybiniais ir komunikaciniais klausimais.

Norintys dalyvauti konkurse yra kviečiami užpildyti anketą, kurią galima rasti MMLAB interneto svetainėje. Turintys klausimų ar komentarų kviečiami kreiptis adresu [email protected]

Paraiškų pateikimo terminas – rugsėjo 17 d.  Po komisijos vertinimo, atrinktų paraiškų autoriai bus kviečiami pristatyti savo idėjas gyvai (iki rugsėjo 24 d.). Rugsėjo pabaigoje bus viešai paskelbta, kurie keturi menininkai ar jų grupės yra pakviesti pristatyti savo kūrinius.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button