MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Lukiškių memorialo maketas. Nuotrauka: Andriaus Labašausko
Gyvenimas

M. Kvietkauskas su R. Šimašiumi aptars Lukiškių memorialo, koncertų salės klausimus

Kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas ketvirtadienį susitinka su Vilniaus meru Remigijumi Šimašiumi aptarti Lukiškių aikštės memorialo, koncertų salės klausimus.

Pasak mero patarėjo Aleksandro Zubriakovo, susitikimu R. Šimašius siekia susipažinti su nauju ministru ir išgirsti jo nuomonę dėl bendrų projektų – Nacionalinės koncertų salės ant Tauro kalno, Lukiškių aikštės memorialo – Laisvės kalvos, taip pat dėl kitų sostinės kultūros projektų, kuriuose dalyvauja valstybė. 

Diskusijos dėl reprezentacinės valstybės Lukiškių aikštės Vilniuje sutvarkymo vyksta nuo nepriklausomybės atkūrimo. Aikštė rekonstruota pernai, prieš daugiau nei metus skelbtą memorialo laisvės kovotojams konkursą laimėjo skulptoriaus Andriaus Labašausko projektas „Laisvės kalva“, tačiau jo įgyvendinimas įstrigo dėl konkuravusios „Vyčio“ skulptūros iniciatorių pretenzijų teismuose, paveldosaugininkų prieštaravimų.

BNS M. Kvietkauskas teigė tikintis, kad memorialas aikštėje atsiras ir vylėsi, kad netrukus aikštėje atsirasiantys skulptūros maketai nuramins skeptikus. Maketą už savivaldybės lėšas planuojama statyti vasarį.

Vyriausybė ir Vilniaus savivaldybė yra sutarusi, jog ant Tauro kalno Vilniuje, vietoje Profsąjungų rūmų pastato iki 2023-iųjų turėtų būti pastatyta moderni koncertų salė. Ji preliminariai kainuotų apie 50 mln. eurų. M. Kvietkauskas Nacionalinės koncertų salės projektą yra įvardijęs tarp svarbiausių darbų.

Autorius: Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Tyrimas: gyvenimu Lietuvoje patenkinti vis daugiau gyventojų

Evaldas Činga

Norvegai filmuoja serialą „Okupuota“– bus laikinų eismo ribojimų

Donatas Andrijauskas

Nematerialiojo paveldo sąraše – verbos, sutartinės ir kitos tradicijos

BNS

Pirmą kartą istorijoje Niagaros kriokliai nušvito trispalvės spalvomis (VIDEO)

Donatas Andrijauskas

Įspūdingas Pavilnio moksleivių statinys: nulipdė 7 metrų besmegenį

LRT.lt

Pasaulis siunčia 101 sveikinimo žodį Lietuvai (VIDEO)

Evaldas Činga

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika