Lietuvos nacionalinis muziejus dalyvauja LR kultūros ministerijos ir LR sveikatos apsaugos ministerijos inicijuotame projekte „Socialinis projektas“ ir kviečia senjorus išbandyti naujas ir emocinei sveikatai naudingas veiklas muziejuje.  

Iniciatyva emocinei sveikatai gerinti 

Metų pradžioje Kultūros ir Sveikatos apsaugos ministerijos pradėjo bandomąjį projektą „Socialinis receptas“. Projektas skirtas vienišų pagyvenusių žmonių emocinei sveikatai gerinti. Lietuvos nacionalinis muziejus kartu su kitomis kultūros įstaigomis plačiai atveria duris senjorams ir kviečia juos burtis į bendraminčių grupes, prasmingai leisti laisvalaikį, atrasti kultūros ir meno bei istorijos edukacijų terapinę galią.  

Iniciatyva „Socialinis receptas“ siekiama stiprinti vyresnio amžiaus žmonių psichologinę gerovę ir psichikos sveikatą juos įtraukiant į ilgalaikes nemokamas kultūros, neformaliojo švietimo, sveikatingumo ar kitas bendruomenėje ir savivaldybėje prieinamas veiklas. Šeimos gydytojai, esant poreikiui, gali nukreipti senjorus į jiems tinkamiausias veiklas. Jose dalyvaudami žmonės atranda įdomių patirčių, turiningai leidžia laisvalaikį, bendrauja, susiranda bendraminčių.  

Muziejus laukia senjorų ne tik parodose 

Muziejaus padalinyje Istorijų namuose senjorų laukia „Mezginėjimai“ su tautodailininke Regina Žvirbliene, kuri užsiėmimų dalyvius mokys unikalaus mezgimo būdo – dvipusio žakardo. „Mėlynus linkėjimus iš muziejaus“ siunčia cianotipijos užsiėmimų vedėjai. Cianotipija – vienas seniausių fotografinio atvaizdo išgavimo procesų pasaulyje, kartu tai ir nesudėtinga bei atvira kūrybiniams sprendimams technologija. Dalyviai susipažins su šia technika,  galės patys pasigaminti atvirukų, o užsiėmimų ciklo pabaigoje juos galės išsiųsti savo seniai matytam draugui, giminaičiui. 

Pristatydama inicijuojamas veiklas Lietuvos nacionalinio muziejaus generalinė direktorė dr. Rūta Kačkutė pažymėjo, kad muziejus, dalyvaudamas  „Socialinio recepto“ projekte, nori padrąsinti senjorus atrasti naujų bendrų interesų, ieškoti naujų patirčių, išbandyti tai, kas dar nėra išbandyta.  „Muziejus prisideda prie emocinės sveikatos stiprinimo Lietuvoje, siekiame, kad mūsų padaliniuose vyktų įvairūs mokymai, ne tik parodų lankymas, prisidedame prie įvairiapusio asmenybės augimo ir emocinės gerovės puoselėjimo“, – teigia muziejaus vadovė.

Didelė nauda emocinei sveikatai 

Pirminės psichikos sveikatos priežiūros paslaugas teikiančių specialistų ar šeimos gydytojų komandų nariai, pavyzdžiui, gyvensenos medicinos specialistai, senjorui gali pasiūlyti dalyvauti projekto veiklose, tokią galimybę pristatydami žodžiu arba padėdami užpildyti registracijos formą. Dalyvavimas „Socialinio recepto“ veiklose yra nemokamas. Senjorai gali ir tiesiogiai registruotis į Lietuvos nacionalinio muziejaus siūlomus užsiėmimus. 

Kultūros ir laisvalaikio veiklų naudą sveikatai pripažįsta tiek Pasaulio sveikatos organizacija, tiek Europos Komisija, o gydytojų skiriami nukreipimai į tokias veiklas bendruomenėje laikomi gerąja patirtimi, veiksminga stiprinant emocinę sveikatą.  

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

6 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar keliaujantys kiemeliai prisidėjo prie Naujamiesčio humanizavimo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist