MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Lietuvos ir Izraelio draugystei įprasminti Vilniaus rajone pasodinta ąžuolų giraitė „Izraelita”
Gyvenimas

Lietuvos ir Izraelio draugystei įprasminti Vilniaus rajone pasodinta ąžuolų giraitė „Izraelita”

Vakar Vilniaus rajone, netoli Rukainių, Izraelio Valstybės ambasada Lietuvoje, bendradarbiaudama su Aplinkos ministerija, VĮ Vilniaus miškų urėdija ir Vilniaus rajono savivaldybe, kartu su moksleiviais iš visos Lietuvos pasodino ąžuolų giraitę. Giraitei suteiktas „Izraelitos“ vardas.

Lietuvos ir Izraelio diplomatinių santykių užmezgimo 25-osios metinės ištisus metus minimos tikros draugystės atmosferoje. Ta pačia dvasia pasodinta ir ąžuolų giraitė, liudijanti apie tvirtą ir vis stiprėjantį ryšį tarp valstybių.

„Judaizme tūkstantmečius skaičiuojanti medžio sodinimo tradicija gyva iki šių dienų. Ji simbolizuoja žmogaus ir žemės ryšį, kurių sintezė kuria klestinčią ateitį. Medis yra žmogaus egzistavimo simbolis, pagrindinė individo ir bendruomenės gyvavimo vertybė. Šiandien, kartu su mūsų draugais iš visos Lietuvos, sodinome ąžuolus – medžius, lietuvių kultūroje simbolizuojančius jėgą ir gerovę”, – sakė Izraelio Valstybės ambasadorius Amiras Maimonas (Amir Maimon).

„Izraelita – tai simbolinis vardas, ilgaamžės ir įvairialypės žydų ir lietuvių istorijos atspindys. Nepamiršdami skaudžios praeities ir pripažinę savo klaidas, turime drauge iš naujo kurti ateitį. Izraelitos giraitės sodinimas yra būtent toks žingsnis šia linkme. Man didelė garbė būti pakviestam šiam simboliniam gestui. Ateityje dar laukia nemažai bendrų darbų, įamžinant nužudytų žydų tautybės žmonių vardus, vardus tų, kurie atgulė mūsų miškų gilumoje”, – kalbėjo giraitės sodinimo iniciatyvą palaikantis aplinkos ministras Kęstutis Navickas.

Giraitė pasodinta 0,9 hektaro teritorijoje. Per 500 renginio dalyvių pasodino maždaug 3600 ąžuoliukų. Prie iniciatyvos prisijungė vaikai iš Kupiškio, Prienų, Anykščių, Švenčionių, Vilkaviškio, Vilniaus ir Vilniaus rajono savivaldybių.

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Startuoja “Maisto banko” akcija

Evaldas Činga

Savivaldybė atlieka testus dėl medikų imuniteto tymams

BNS

Prasidėjo varlių migracija. Nuo šiandien draudžiamas eismas vingio parke

Evaldas Činga

Suomija antrus metus iš eilės pripažinta laimingiausia šalimi, Lietuva – 42-oji

BNS

Pavilnių regioniniame parke prasideda pavasarinė varliagyvių migracija

Donatas Andrijauskas

Gedimino kalno keltuvas uždaromas remontui

Donatas Andrijauskas

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika