Šiandien 19:00 val. prie „Prancūzų kultūros centro“ esančiame Sirvydo skvere, vilniečių pramintame „Prancūzparkiu”, grupė kūrėjų atliko meninę akciją – makabrišką vakarėlį – „France in Trance”. Ja siekiama atkreipti dėmesį į vangią Vakarų Europos reakciją dėl genocido Ukrainoje. Artėjanti balandžio 24 diena – simbolinė: sueis 2 mėnesiai, kai rusija vykdo genocidą Ukrainoje. Taip pat tądien Prancūzijoje – prezidento rinkimų II turas, jame susirungs dabartinis prezidentas E. Macronas ir kraštutinių dešiniųjų lyderė, su rusijos diktatoriumi putinu siejama M. Le Pen, kuri, jei laimės, sieks NATO ir Rusijos „draugiškų santykių atkūrimo“.

Meninę akciją vystyti ir joje dalyvauti susibūrė nemažai pilietiškų neabejingų žmonių, nuo studentų iki apdovanojimus pelniusių įvairių sričių kūrėjų. Tarp iniciatorių ir dalyvių – studentė Marija Janavičiūtė, dailininkė Paulė Bocullaitė, dainų kūrėja ir atlikėja Erica Jennings, šokėja ir choreografė Agnietė Lisičkinaitė, aktorės Vilma Raubaitė, Eglė Špokaitė, Mingaudė Kotryna Zujūtė, Elžbieta Latėnaitė. Taip pat kiti šokėjai, operatoriai, fotografai, DJ ir kt.

„Kruvino“ vakarėlio idėja gimė dailininkei Paulei Bocullaitei, kuri teigia: „Šiuo metu Ukraina viena kovoja už viso demokratinio pasaulio vertybes. Ji moka už jas savo krauju. Tuo tarpu daugelis tariamai tomis vertybėmis besivadovaujančiųjų nerimauja dėl… prastėjančio savo ekonominio būvio. Genocido akivaizdoje. Prancūzijos prezidento rinkimų išvakarėse viena pagrindinių tenykščių debatų temų – infliacija ir mažėjanti perkamoji galia, krentanti prancūzų gyvenimo kokybė. Mūsų akcijos tikslas yra visiškai tiesiogai atvaizduoti, kaip šie argumentai atrodo iš šono.“

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

176 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuris metų įvykis nusipelno 2023-ųjų metų geriausiojo/geriausiosios titulo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist