MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Gyvenimas

Kaziuko mugėje – daug nelietuviškos produkcijos

Šių metų Kaziuko mugėje ant prekystalių dažniausiai buvo Lietuvoje sukurti rankų darbo gaminiai, tačiau nemaža dalis siūlomų įsigyti prekių vis dėlto buvo ne amatininkų gamybos, o gamyklinės, dažnai pagamintos Kinijoje, Baltarusijoje ar Rusijoje, pranešė Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba (VVTAT).

VVTAT kaip ir kasmet vertino mugėje parduodamų prekių saugumą – stebėjo, ar neparduodami ES informacinėje sistemoje RAPEX paskelbti nesaugūs ar galimai nesaugūs gaminiai, teikė konsultacijas dėl tinkamo ženklinimo bei informacijos vartotojams suteikimo.

Vertinant gaminių saugą rizikingiausia grupe išlieka žaislai. Pavyzdžiui, 2017 m. tarnyba atkreipė dėmesį į labai padidėjusią rankų darbo kūdikių čiulptukų laikiklių pasiūlą įvairių mugių metu ir nusprendė dalyvauti čiulptukų ir čiulptukų laikiklių saugos tikrinimo programoje, kurios metu Lietuvos rinkoje buvo nustatyta nesaugių produktų.

Įvertinus šių metų asortimentą, žaislų, dėl kurių saugos kiltų abejonių, pastebėta nebuvo, tačiau specialistų dėmesį atkreipė parduodamų bižuterijos gaminių kokybė – patys papuošalai bei jų gamybai naudojama furnitūra buvo itin prastos kokybės. Tokių papuošalų sudedamųjų dalių dangose gali būti sunkiųjų metalų, o nešiojant minėtus gaminius atsiranda tikimybė šių metalų migracijai į žmogaus organizmą per odą.

Atsižvelgiant į galimą šių gaminių riziką, VVTAT nusprendė inicijuoti Bižuterijos bei bižuterijoje naudojamos furnitūros saugos tikrinimo programą. Šiuo metu derinama, kokia laboratorija galėtų atlikti tokių gaminių saugos bandymus, įgyvendinant programą bus siekiama numatytą gaminių kiekį atrinkti visoje Lietuvos teritorijoje.

Ieva Vidūnaitė (ELTA)

PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
Pranešti apie

Panašūs pranešimai

Vilnius skaičiuoja 632 savivaldos metus

Evaldas Činga

Tailandas Lietuvos piliečiams įvedė bevizį režimą

BNS

Startuoja „Maisto banko” akcija

Evaldas Činga

Savivaldybė atlieka testus dėl medikų imuniteto tymams

BNS

Prasidėjo varlių migracija. Nuo šiandien draudžiamas eismas vingio parke

Evaldas Činga

Suomija antrus metus iš eilės pripažinta laimingiausia šalimi, Lietuva – 42-oji

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika