Dešimtys kilometrų naujų dviračių takų ir sutvarkytų gatvių, šimtai atnaujintų kiemų, dar daugiau želdinių ir šviesos mieste – tai 2022 metų darbai, kurie keis vilniečių gyvenamąją aplinką. Infrastruktūros plėtrai skirti daugiau nei 50 mln. eurų padės sukurti daugiau saugumo ir jaukumo. 

Visus darbus bus galima sekti realiuoju laiku interaktyviame žemėlapyje:

https://bit.ly/3kfG8sb

Sostinėje gatvės tvarkomos pagal 12 pagrindinių principų. Pagrindiniai tikslai – saugoti ir gausinti  želdinių kiekį, suteikti daugiau erdvės pėstiesiems, perteklinę asfalto erdvę skirti dviračių takų plėtrai bei saugesnių pėsčiųjų erdvių kūrimui. Nuo šių metų dar didesnis dėmesys skiriamas tvarkomų gatvių ir teritorijų analizei, jų būklės įvertinimui. Šiam tikslui pasitelkiamas UAB „Grinda“ kompetencijų centras, nuodugniai vertinantis esamą dangos būklę ir padedantis numatyti prioritetus, kurios gatvės, įvertinus jų būklę, turi būti tvarkomos pirmiausia.

Kaip ir praėjusiais metais, taip ir šiemet didelis dėmesys skiriamas dviračių ir pėsčiųjų takų įrengimui ir plėtrai, taip pat kiemų tvarkymui, gatvių kapitaliniam remontui ir rekonstrukcijai. 

Daugiau nei pusė lėšų bus skirta kompleksinei infrastruktūrai – darniam judumui, gatvių ir kiemų tvarkymui, želdinių sodinimui gatvėse bei eismo saugumo gerinančių elementų įrengimui. 

Taip pat planuojama sutvarkyti daugiau nei 30 km gatvių, bus įrengta 12 km naujų ir sutvarkyta dar 19 km pėsčiųjų takų, bus įrengti mažiausiai 14 km dviračių takų.

Metų eigoje suplanuotų darbų sąrašas gali būti papildymas, atsižvelgus į surinktas lėšas miesto infrastruktūrai gerinti bei gavus duomenis iš mažiau judrių D kategorijos gatvių.

Teigiamus pokyčius vilniečiai pajus ir arčiausiai namų. Įvairiuose mikrorajonuose bus tvarkoma dešimtys nusidėvėjusių kiemų ir įvažiavimų į juos, pėsčiųjų takai. Visame mieste iš viso ketinama sutvarkyti daugiau kaip 260 kiemų. Kiemai atrinkti po konsultacijų su rajonų seniūnais bei gyventojais, įvertinta, kurių kiemų būklė yra prasčiausia ir reikalauja greitų sprendimų. Metų eigoje, įvertinus galimybes, sąrašą ketinama papildyti.

Visą šių metų miesto gyvenamosios aplinkos gerinimo planą rasite čia:

Gyvenamosios aplinkos gerinimo programa 2022 m.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

45 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Kitas pranešimas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

TAIP PAT SKAITYKITE

Reklama

Kaip vertinate šių metų Vilniaus Kalėdų eglę?

Welcome Back!

Login to your account below

Create New Account!

Fill the forms bellow to register

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.