Gyvenimas

Jau greitai pražys sakuros: sakurų parkai, alėjos ir sodeliai Lietuvoje

Nors Lietuvoje pavasaris permainingas, gamtos ciklas juda savo keliu ir greitu metu sulauksime sakurų – japoniškų vyšnių žydėjimo. Įvairiose pasaulio šalyse šie medeliai pražysta skirtingu laikotarpiu, priklausomai nuo gamtinių sąlygų. Sakurų žydėjimo šventė – „Hanami” Japonijoje turi gilias tradicijas ir ypač mėgiama. Su laiku sakurų parkai išpopuliarėjo Europos ir JAV miestuose.

„Džiaugiuosi, kad daugybėje Lietuvos vietovių yra pasodinta tiek daug sakura medelių, kurie kasmet žydėdami džiugina gyventojus. Linkiu visiems džiaugtis pavasariu, grožėtis visai netrukus sužydėsiančiomis sakuromis ir kviečiu dalyvauti mūsų ambasados organizuojamame sakurų fotografijų konkurse”, – kviečia džiaugtis sakuromis Japonijos ambasadorius Lietuvoje Shiro Yamasaki.

Nuotraukų konkursas „Sakuros Lietuvoje”

Japonijos ambasada paskelbė nuotraukų konkursą „Sakuros Lietuvoje“. “2021 metais minime draugiškų santykių tarp Japonijos ir Lietuvos 30 metų sukaktį. Šiuo laikotarpiu įvairiose Lietuvos vietovėse buvo pasodinti Japoniją simbolizuojantys sakurų medeliai, stiprinantys abiejų šalių draugystę. Lietuvoje sulyg kiekviena diena vis labiau jaučiasi pavasaris ir jau visai greitai pražys sakuros…”, – rašoma konkurso kvietime.

 

 Sakuros – laikinumo ir naujos pradžios simbolis

„Jeigu mums, europiečiams tai yra gražu, malonu ir atgaiva akimis, japonams tai daugiau dvasinis išgyvenimas. Juk sakuros ir jų žiedai yra trumpalaikiškumo, laikinos žmogaus egzistencijos žemėje simbolis. Japonų Šintoizmo religijoje ypač svarbią vietą turi gamta ir medžiai. Sakuros žiedas yra vienas iš svarbiausių Japonijos simbolių”, – pastebi žinoma verslininkė, japonų prevencinės medicinos ekspertė Erika Stankvečiūtė

Sakuros – „madingas” medelis ir gilios tradicijos

Ypač per šiuos penkerius metus Lietuvoje buvo pasodinta nemažai sakuru sodelių, alėjų ir parkų. Sakuras – japoniškas vyšnias drąsiai galima pavadinti vienu „madingiausiu” medžiu, kuris džiugina skirtingų tautybių žmones visame pasaulyje. Fotografuotis prie ryškių sakurų žiedų tapo savita pavasariška tradicija ir Lietuvoje.

„Medžiai yra mylimi ir gerbiami įvairiose kultūrose. Mums Lietuvoje gamta buvo visuomet svarbi ir mes didžiuojame savo žalia šalimi. Esame ypač turtingi miškais, floros, medžių įvairove ir giliomis tradicijomis folklore, tautosakoje. Medeliai -reikšmingi urbanistinio landšafto formavime. Sakurų – japoniškų vyšnių parkai turi etstetinę, dekoratyvinę ir, žinoma, simbolinę svarbą. Šie medeliai populiarina japonišką tradiciją ir gilų požiūrį į gamtą. Todėl natūralu, jog lietuviai pamilo sakuras, o japonų kultūros puoselėtojai ir gražių iniciatyvų organizatoriai skatina dviejų šalių draugystę, kultūrinius mainus bei bendradarbiavimą. Alėjos, sodeliai, parkai puošia viešąsias ir privačias erdves.”- pasakoja komunikacijų kompanijos vadovas Alkas Paltarokas.

 

Sakurų parkai, alėjos ir sodeliai Lietuvoje

 • Vilniuje – Vilniaus universiteto botanikos sodo Vingio skyriuje, „Č. Sugiharos“ sakurų parke prie Baltojo tilto ir pie MRU universiteto.
 • Kaune – Nemuno saloje, prie Č. Sugiharos namų muziejaus J. Tumo- Vaižganto gatvėje.
 • Klaipėdoje – Danės upės pakrantėje.
 • Šiauliuose – Dainų parke.
 • Kretingos rajone – Japoniškame sode.
 • Alytuje – Sakurų alėja, Žaliojoje gatvėje.
 • Druskininkuose – Vijūnėlės parke.
 • Kalvarijoje – Sakurų parke šalia gimnazijos.
 • Skuode – Sakurų parke.
 • Pakruojyje – miesto parke, Sakurų sode.
 • Šilalėje – alėjoje šalia rajono ligoninės.
 • Raseiniuose – Maironio parke.
 • Kėdainiuose – Atminties skvere.
 • Elektrėnuose – Jaunimo sakurų parke.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Sima
Sima
7 mėnesius

nepaminejote Marijampolės Kačių kiemelio sakurų, ten auga pati puošniausia sakurų veislė, žydi kiek vėliau nei Vilniuje, bet daug gražiau ir gausiau

Paskutinį kartą redaguota 7 mėnesius (Sima)
Vilnietė
Vilnietė
7 mėnesius

Gaila, bet pernai teko grožėtis sakuromis prie baltojo tilto tik per užtvaras.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button