Pandemijos sąlygomis, anot sveikatos mokslų ekspertų, labai svarbu tiksliau suskaičiuoti, kiek iš tikrųjų esamu momentu šalyje gyvena žmonių. Nes jų skaičius lemia santykinį sergamumo, vakcinavimo nuo COVID-19 infekcijos procentinius rodiklius, netgi – užsakomus skiepijimui reikalingų vakcinų dozių kiekius bei kitus svarbius dalykus.

Naujienų agentūra ELTA atkreipia dėmesį, kad Registrų centro duomenimis, 2021 metų sausio 1-ąją Lietuva turi (-ėjo, nes situacija kasdien kinta) 3 029118 gyventojų. Bendras gyventojų skaičius Vilniuje – 588 412, Kaune – 315 003 gyventojai. Per praėjusius metus pakito gyventojų skaičiai ir kitose šalies savivaldybėse. Tai skelbiama statistinėse Registrų centro suvestinėse.

Tačiau Oficialusis statistikos portalas, skelbdamas su COVID-19 pandemija susijusią verslo ir gyventojų statistiką, nurodo lygiai prieš metus (2020 m. sausio 1 d.) buvusį Lietuvos gyventojų skaičių – 2794090.

Pavyzdžiui, antradienį, sausio 12-ąją, Statistikos departamentas paskelbė, kad per 14 pastarųjų dienų naujų susirgimų koronaviruso infekcija Lietuvoje patvirtinta 968,5 atv. 100 tūkst. gyventojų. Bet jei realiai šalyje gyventojų yra gerokai daugiau nei prieš metus, tai santykinis sergamumo rodiklis turėtų būti mažesnis. Jis turėtų keistis ir atskirose savivaldybėse, kuriose per 2020-uosius gyventojų padaugėjo. Juolab kad ir naujų COVID-19 atvejų, lyginant su buvusiu prieš savaitę jų skaičiumi, dabar patvirtinta 22,1 proc. mažiau.

Kaune 14 dienų sergamumo COVID-19 santykinis rodiklis antradienį nurodytas 931 atv. 100 tūkst. gyventojų Tačiau tuo pačiu statistikai nurodo mieste gyvenant (2020 m. sausio 1 d. duomenimis) 289 380 žmonių, Vilniuje – 562 030.

Paskelbtas Lietuvos gyventojų surašymas, net jei jis vyktų dėl pandemijos ne nuotoliniu būdu, o tiesiogiai apklausiant žmones jų gyvenamosiose vietose, vargu ar duos tikslius atsakymus, kiek jų iš tikrųjų šalyje gyvena, o kiek – išvykę į užsienį, tačiau neišsideklaravę. Kita vertus, nereti atvejai, kai tuo ‘neišsideklaravimu net piktnaudžiaujama. Pavyzdžiui, Lietuvoje deklaravus gal Egipte ar kokiam Katare gimusius bei auginamus vaikus, galima į sąskaitą kas mėnesį gauti Lietuvos skiriamus vaiko pinigus. Svarbu tik per daug nesigirti internetu. O jeigu kils kokioms tarnyboms įtarimų dėl tikros vaikų gyvenamosios vietos, tai Lietuvoje gyvenanti jų močiutė į socialinės rūpybos skyrių ir liudytojų gali atsivesti, kurie patvirtins, kad mama su vaikais gyvena gimtinėje. Tokių atvejų savivaldybėse yra.

Tad neabejotina, kad Lietuvos gyventojų skaičiuotojams iš tikrųjų teks nemenkos kliūtys išsiaiškinant, ar tikrai mūsų jau – trys milijonai.

Birutė Mačienė (ELTA)

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

25 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist