Gyvenimas

Glasses On: kaip dažnai reikalinga akių patikra?

Akys – žmogaus vedlės, pasiruošusios atverti mums plačius horizontus, mėlynus tolius ir vaivorykštės spalvas. Šiandien akys patiria žymiai daugiau įtampos nei anuomet, prieš šimtą metų. Juk praėjusio amžiaus pradžioje žmonės nedirbo su kompiuteriais, nesinaudojo išmaniaisiais telefonais, o ir televiziją pradėjo žiūrėti tik XX a. antrojoje pusėje. Dabar, kai technologijos taip dažnai naudojamos visose gyvenimo srityse, nenuostabu, kad akys patiria daug daugiau įtampos, todėl greičiau pavargsta, išsausėja ir nusilpsta. Kad išlaikytume akis sveikas, būtina jomis rūpintis – pastoviai tikrintis regą. Tada pasaulis bus daug ryškesnis. 

Akių patikra: ar dažnai būtina ją atlikti?

Dauguma žmonių nusprendžia savo akių būkle pasirūpinti tik tuomet, kai pasireiškia pirmieji nemalonūs pojūčiai – sausumas, perštėjimas ar vaizdas lyg per rūką. Suskubus pasitikrinti akis anksčiau, galima išvengti šių nemalonių pojūčių, be to, laiku atliktas regos testas – užkerta kelią akių sutrikimams. Jei pasitikriname akis tik, kai pajaučiame pirmuosius akių silpnėjimo pojūčius, tada jau gali būti per vėlu užkirsti kelią rimtiems susirgimams. Todėl visi, norintys džiaugtis sveikomis akimis, turėtų reguliariai tikrintis akis. Specialistai rekomenduoja tikrintis regą bent kartą per 1–2 metus, o sulaukus 40 metų – kasmet.

Glasses on – erdvė akims

Glasses on – optika, arba tiksliau, erdvė akims. Tai gero regėjimo bendruomenė, kurioje bendraminčiai kalba apie tai, kaip regime šį pasaulį ir rūpinamės akimis. Juk tai, ką regime, kuria tai, kuo esame. Optika veiklą pradėjo dar 2014 metais – nuo pirmų akinių, o šiandien Glasses on sutiko jau šimtus akių. Optikai augti padėjo tai, kad komanda kruopščiai renka pro ką žvelgs kliento akys, buria kolekcinius vardus, dirba su savo srities profesionalais ir turi aiškų tikslą – prieinamas ir ilgalaikis santykis su regėjimu. Šios optikos misija – pasirūpinti akimis dar prieš joms pavargstant. Todėl Glasses on rengia projektą „Sveikos, Akys!“,  kuriame tikrina darbuotojų regą, sprendžia su regėjimu susijusias problemas darbo aplinkoje ir sutelkia komandą akių jogos sesijoms. Be to, Glasses on yra už tvarius pasirinkimus, todėl įkūrė akinių „keityklą“, kurioje galima mainytis akiniais, prikelti juos antram gyvenimui, atrasti vintažinių laimikių su išskirtine istorija ir taip bent maža dalimi prisidėti prie žalesnio planetos gyvavimo. Žalesniais tapti padeda ir atsakingi sprendimai: mažesnis popieriaus naudojimas – vietoje jo – medvilniniai maišeliai ir daugkartinės pakuotės. Užsukti galite Vilniuje – Vokiečių g. 9, arba internete – glasseson.lt.

 

Kaip atliekama akių patikra?

30 minučių profesionalaus dėmesio jūsų regėjimui – tiek trunka akių patikra optikoje glasses on. Patikros metu optometrininkas:

 • optotipų (skirtingų raidžių ar figūrų) lentelėje įvertina regėjimo aštrumą, kuris vertinamas 1.0; 0.8; 0.7; 0.6 ir t.t.;
 • autorefraktometru atlieka tyrimus, kurių metu matuojama akių optinė galia. Pagal gaunamus duomenis nustato akių refrakciją – toliaregystę ar trumparegystę;
 • keratometru įvertina ragenos kreivumą: kai ragena nėra tolygiai išlenkta – pasireiškia astigmatizmas;
 • atlieka akies judesių patikrinimą;
 • įvertina binokulinį, stereo ir spalvų juslės matymą;
 • įvertina akomodaciją ir konvergenciją;
 • pamatuoja akispūdį;
 • atlieka biomikroskopiją (akių tyrimas plyšine lempa). Tyrimo metu apžiūri vokų, ragenos būklė. Mikroskopas taip pat naudojamas ir kontaktinio lęšio padėties akyje įvertinimui;
 • specialiu aparatu patikslina atstumą tarp vyzdžių – Pd;
 • parenka tinkamus akinius ar kontaktinius lęšius: į regėjimo parinkimo rėmelį dėlioja bandomuosius akinių lęšiukus, taip pat atlieka papildomus akių testus, kurie leidžia parinkti tinkamiausią regėjimo korekciją;
 • apmoko naudotis kontaktiniais lęšiais: kaip reikia įsidėti, išsiimti ir juos prižiūrėti;
 • suteikia asmeninę konsultaciją ir rekomendacijas apie tinkamiausią lęšių rūšį ir akių mankštos pratimus.

Kokią įrangą naudoja Glasses On?

Pagrindinė optikos naudojama oftamologinė įranga – „NIDEK“. Ji pagreitina tinkamų akinių ar kontaktinių lęšių parinkimą ir suteikia galimybę atlikti daugybę papildomų regos testų. Naudojantis šia pažangia įranga, akių patikra tampa objektyvesnė, o korekcija daug tikslingesnė. Papildoma Glasses on naudojama įranga tai – inovatyvi technika, leidžianti akių patikrą atlikti žymiai greičiau. Dioptrimetras leidžia išmatuoti turimų akinių stiprumą. iPad su visuReal programa suteikia galimybę automatiškai išmatuoti centravimo vertes individualiais atvejais.

Kiek kainuoja akių patikra optikoje Glasses on?

Sakoma, kad sveikata – didžiausias turtas, todėl būtina ja rūpintis negailint nei laiko, nei pastangų, nei kitų išteklių.

 
 • Refrakcijos nustatymas ir korekcinių akinių (tolumui, skaitymui, darbui su kompiuteriu, ofisinių, progresinių) parinkimas – 15 Eur
 • Refrakcijos nustatymas ir korekcinių kontaktinių lęšių (torinių, multifokalinių) parinkimas – 15 Eur
 • Apmokymas naudotis kontaktiniais lęšiais – 10 Eur
 • Akispūdžio pamatavimas – 5 Eur

Jei tiksliai nežinote, kokią paslaugą pasirinkti, užsiregistravę akių patikrai, kartu su specialisto pagalba nuspręsite, kuri paslauga jums reikalinga.

Kokie dažniausiai pasitaikantys regos sutrikimai?

Kaip jau minėta, laiku nepasitikrinus akių ar neatkreipus dėmesio į nemalonius regos pojūčius, gali išsivystyti rimtesni regos sutrikimai. Dažniausiai praktikoje pasitaikantys sutrikimai: trumparegystė toliaregystė, glaukoma ir astigmatizmas.

Toliaregystė ir trumparegystė

Tai patys dažniausiai pasitaikantys regos sutrikimai. Jie gali būti įgimti (paveldėti) arba įgyti (atrandantys dėl per didelės akių apkrovos, regos korekcijų trūkumo, streso ar nūdienos aktualijų). Toliaregiai gerai mato į tolį, tačiau iš arti prasčiau, o trumparegiai – atvirkščiai.

 

Astigmatizmas

Šis regos sutrikimas pasireiškia dėl ragenos netolygumo ir dėl skirtingais kampais praeinančių šviesos spindulių – kai šie susikerta ne viename bendrame taške, o keliuose. Sergantys astigmatizmu, nevienodai gerai mato horizontalius ir vertikalius elementus, todėl aplinkos objektai gali atrodyti tarsi ištempti vertikaliai arba suploti.

Glaukoma

Tai klastinga liga, nes sunkiai pastebima, o jos negydant galima apakti. Kai vystosi glaukoma, atrofuojasi regos nervas, todėl pradeda silpnėti rega. Geriausias būdas pastebėti glaukomą – reguliariai matuoti akispūdį. Įprastai ši liga būdinga vyresnio amžiaus žmonėms, tačiau dėl paveldimumo ji gali išsivystyti ir jauniems asmenims.

Akių patikra: užbėkite už akių rimtiems akių sutrikimams

Skamba lyg žodžių žaismas, tačiau norintiems džiaugtis ryškiu vaizdu, regėti gerus dalykus: tradicijas, žmones ir požiūrius, būtina rūpintis rega. Reguliariai tikrintis akis, vartoti vaistus ir nešioti korekcinius akinius ar lęšius. Nors A. de Sent Egziuperi yra pasakęs, kad matyti galima tik širdimi. Tai, kas svarbiausia, nematoma akimis. Visgi, akys – vienintelis regos organas. Todėl būtina rūpintis, kad šios būtų sveikos.

 

Straipsnis parengtas pagal Glasses On informaciją

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button