Gyvenimas

Dovana Vilniui – beveik 500 medžių: viešose erdvėse sužaliuos obelys, slyvos ir gudobelės

Žaliausio miesto Europoje statusą turintis Vilnius netrukus taps dar žalesnis – greitu metu sostinės gyventojų pamėgtose vietose bus pasodinta beveik 500 medžių. Tokią iniciatyvą artėjant pavasariui tradiciškai tęsia „Darnu Group“ – nekilnojamojo turto vystymu ir plėtra užsiimanti bendrovė taip prisideda prie darnaus ir žalio miesto kūrimo. Dovanos vertė Vilniui – beveik 20 tūkstančių eurų. 

Planuojamų pasodinti medžių skaičius pasirinktas neatsitiktinai – juo „Darnu Group“ siekia įprasminti savo kuriamame Paupio rajone pastatytus 460 butų, taip kiekvienam jų simboliškai paskirdami po medį mieste.

Šiemet iniciatyvą planuojama įgyvendinti Paupio, Senamiesčio bei Užupio žaliosiose zonose, nauji medeliai papuoš Geležinio vilko ir Pietario gatvių sankryžoje esantį trikampį, Kūdrų parką, Stepono Batoro gatvę, taip pat dalis medžių bus skirta žaliosioms miesto zonoms didinti. Balandžio pabaigoje šiose erdvėse turėtų atsirasti pušų, gudobelių, obelų ir slyvų.

 

Prie kilnios idėjos įgyvendinimo – medžių pasodinimo kviečiamos prisijungti tiek rajonų bendruomenės, tiek visi idėją palaikantys ir žaliame mieste ateitį kuriantys vilniečiai. 

Pasak „Darnu Group“ generalinės direktorės Sigitos Survilaitės-Mekionienės, įmonė tradiciškai puoselėja žalios gamtos išsaugojimo mieste idėjas, o medžių sodinimo iniciatyva tampa vis svarbesnė ir sulaukia vis didesnio visuomenės, vilniečių palaikymo. 

„Kasmet naujai sodinami medžiai – dovana ir miestui, ir jo gyventojams, ateities kartoms. Taip siekiame išlaikyti Vilniaus, kaip žaliausios Europos sostinės vardą, ugdyti atsakingą požiūrį į gamtą. „Darnu Group“ stato ne tik gyvenamuosius, bet ir kitos paskirties objektus, todėl turime ambicijų didinti šios iniciatyvos mastą“, – sako S. Survilaitė-Mekionienė.

 

Užbaigusi „Antakalnio terasų“ projektą, „Darnu Group“ Vilniaus miestui padovanojo beveik 900 medžių – tiek, kiek gyvenvietėje buvo pastatyta butų. Tuomet specialiai Vilniuje buvo pasodintos 169 eglės, 141 beržas, 381 pušis ir 163 ąžuolai – visa tai atspindėjo atitinkamus „Eglių terasų“, „Beržų terasų“, „Pušų terasų“ ir „Ąžuolų terasų“ projektuose įrengtų butų skaičius. 

550 šių medžių buvo pasodinti Vingio parke ir Neries pakrantėje Žvėryne, Antakalnyje, kai kuriose vietose netoli jų buvo įrengti ir basomis kojomis skirti vaikščioti skirti takai – tai dar viena įmonės dovana parko lankytojams.

„Stengiamės atsižvelgti tiek į rajono bendruomenių, tiek į miesto gyventojų poreikius, urbanizuodami miestą nepamirštame ryšio su gamta. Džiaugiamės, kad vilniečiams patinka tokios iniciatyvos ir jie mielai prisideda pasodindami medį savo rajone – juk žalumos miestuose niekada nebus per daug“, – tikina S. Survilaitė-Mekionienė.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button