Dovana Vilniui – atnaujintos viešosios erdvės Justiniškėse

Kviečiame užsukti į Justiniškes apžiūrėti naujų modernių erdvių bendruomenės susibūrimams – Taikos gatvėje skveruose įrengti nauji suoliukai-mikroinstaliacijos. Už šią dovaną Vilniui gyventojai dėkingi kaimynams lenkams – Varšuvos Adomo Mickevičiaus institutui („Culture.pl“) ir Lenkijos institutui Vilniuje, su kuriais bendradarbiauja sostinės savivaldybė ir Justiniškių seniūnija. „NO studijos“ architektų iš Vroclavo Magdalenos Szwajcowskos ir Michało Majewskio mikroinstaliacijos neveikiantį fontaną ir seną betoninį amfiteatrą pavertė jaukia vieta susiburti ir atsikvėpti po darbų.


Kartu su Justiniškių bendruomene skverą atidarė Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

„Džiaugiuosi, kad projektas „Dovana Vilniui“ sulaukia ir kaimyninių šalių įsitraukimo. Nuo šiol du pagrindiniai Justiniškių skverai, kuriuose per šventes ir susitikimus renkasi bendruomenė, dėl šių modernių ir inovatyvių, bet kartu ir praktiškų mikroinstaliacijų bus tvarkingesni, jaukesni ir patogesni gyventojams. Manau, kad ši puiki Varšuvos Adomo Mickevičiaus instituto iniciatyva yra ne tik bendras projektas kartu su Vilniaus miesto savivaldybe, bet ir draugystės tarp miestų – Vilniaus ir Varšuvos – ženklas, taip pat simboliški pamatai potencialiam ateities bendradarbiavimui tvarkant žaliąsias miesto erdves“, – sakė vicemeras.

Pasak L. Kvedaravičiaus, svarbiausia, kad tokios bendros iniciatyvos pagerina vilniečių gyvenamąją aplinką, ypač labiau nuo centro nutolusiuose mikrorajonuose, gražinti miestą, atnaujinti erdves ar sukurti naujas miestiečių susibūrimams ir renginiams.


Projekto partneriai atkreipė dėmesį į tai, koks Vilnius atviras ir greitas: „Mes esam dėkingi ir nustebinti, kad vos per 2 mėnesius, kas atrodytų tikrai neįmanoma, šis projektas tapo tikrove. Šiandien supratau, kokia tai buvo puiki idėja ir nepaprastai džiaugiuosi, kad šios instaliacijos tapo dovana Vilniui. Perduodame jums tai, kas lenkų kultūroje yra nuostabiausia – tai inovatyvumas, šviežumas ir daugiafunkciškumas. Šie bruožai būdingi ir lietuvių kultūrai.“ – sakė Michał Laszczkowski iš Adomo Mickevičiaus instituto Varšuvoje. Krzysztof Biliński paantrino savo kolegai, kad bendradarbiavimo su Vilniumi tempas iš tiesų yra „sprinteriškas“ ir ypač dėkojo Justiniškių seniūnei Jurgitai Ambrasienei  „už pašėlišką norą daryti neįmanomus dalykus“.

„Tai iš tikrųjų didelė dovana ne tik miestui, bet ir mums, diplomatams iš Lenkijos instituto Vilniuje. Aš labai džiaugiuosi, kad vienas iš pirmųjų projektų, skirtų Lenkijos ir Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui, vyksta čia. Su šio projekto iniciatoriumi Adomo Mickevičiaus institutu Varšuvoje jau ilgai sėkmingai bendradarbiaujame, rengdami projektus apie lenkų kultūrą, architektūrą, istoriją“,  – dėkojo visiems Marcin Łapczyński, Lenkijos institutas Vilniuje direktorius.


Skverai Justiniškėse buvo sukurti dar 9-ajame dešimtmetyje, juose buvusi  infrastruktūra jau nebeatliko savo pirminės funkcijos. Bendro Lenkijos instituto ir Justiniškių seniūnijos įgyvendinamo viešųjų erdvių gerinimo projekto metu, kalbantis su vietos bendruomene, gimė idėja sukurti tokią infrastruktūrą, kuri trauktų įvairaus amžiaus žmones leisti laisvalaikį drauge, išeiti iš namų ir bendrauti savo rajone su kaimynais. Buvo pasirinktos atnaujinti dvi vietos Justiniškėse: neveikiantis fontanas (tarp Taikos g. 77 ir 69, šalia M. Biržiškos gimnazijos) bei betoninis seniūnijos amfiteatras (tarp Taikos g. 60 ir 74). Architektams pavyko čia sukurti atvirą, paprastą ir patrauklią erdvę, kuri kviečia užsukti praeivius ir traukia išeiti iš namų pabendrauti.

Pasak Justiniškių seniūnės Jurgitos Ambrasienės, pagrindinė šio bendro projekto mintis ir idėja buvo ne tik užmegzti bendradarbiavimą su Adomo Mickevičiaus institutu, bet iš tiesų atkreipti vilniečių dėmesį, kaip atrodo ir kokie gali tapti  skverai miegamuosiuose rajonuose, ir šis Justiniškių skveras  gali būti įkvėpimas ir pavyzdys kitiems  šauniems  gražiems viešųjų erdvių gerinimo ir gražinimo projektams.

Projekto vykdytojai – Adomo Mickevičiaus institutas Varšuvoje („Culture.pl“), Vilniaus miesto savivaldybė ir Justiniškių seniūnija. Projektą remia Lenkijos institutas Vilniuje. „NO studijos“ architektų Magdalenos Szwajcowskos ir Michało Majewskio darbai Vroclave labai populiarūs ir sulaukia daug dėmesio.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist