MadeinVilnius.lt – Vilniaus naujienų dienoraštis
Gyvenimas

Dėl menko susidomėjimo nutrauktas Gedimino kalno tvarkymo konkursas

Nacionalinis muziejus nutraukė Gedimino kalno kompleksinio tvarkymo konkursą, nes sulaukė tik vieno dalyvio pasiūlymo.

Pasak muziejaus, pasiūlyta 2,3 mln. eurų darbų kaina buvo nepriimtina.

Kaip BNS sakė Nacionalinio muziejaus viešųjų ryšių specialistas Arminas Šileikis, pernai paskelbus viešas rinkos konsultacijas, jomis susidomėjo 12 potencialių tiekėjų, bet sulaukta vos vieno pasiūlymo.

„Konkurse pagal jungtinę veiklą dalyvavo bendrovės „Rekreacinė statyba“ ir „Hidrotera“. Jie siūlė darbus atlikti už 2,3 mln. eurų, o numatyta darbų vertė buvo 1,5 mln. eurų. Bet didžiausia problema buvo menkas susidomėjimas, tad negalėjome įvertinti, ar gautas pasiūlymas būtų grindžiamas pačiais moderniausiais sprendimais pasiūlant racionaliausią tyrimų apimtį“, – teigė A. Šileikis.

Muziejus nurodo, kad tiekėjai buvo kviečiami į derybas dėl mažesnės kainos.

„Jų metu įvertinus abiejų pusių galimybes ir atsižvelgiant į tai, kad mažesnė pasiūlymo kaina būtų galima tik pakeitus siūlomus techninius sprendinius, nutarta, kad derybos pasibaigė be rezultato ir pirkimas paskelbtas neįvykusiu“, – teigiama pranešime.

Nacionalinio muziejaus atstovai BNS patvirtino, kad naujas konkursas kol kas nebus skelbiamas – dėl tolesnių veiksmų bus tariamasi su nauja Kultūros ministerijos vadovybe.

Prieš dvejus metus, 2017-ųjų gruodžio 30-ąją dėl nuošliaužų Gedimino kalne sostinėje paskelbta ekstremali situacija, jos 2018-ųjų gruodį nuspręsta neatšaukti.

Per trejus metus Gedimino kalnui tvarkyti iš viso išleista 6,5 mln. eurų, sutvarkytas vienas šlaitas, kiti tik laikinai stabilizuoti.

Geologijos tarnyba gruodį pareiškė, kad kalno šiaurės vakarų šlaitas tvarkytas neatlikus geologinių tyrimų, Lietuvos nacionalinis muziejus jai neteikia informacijos apie vykdomus darbus, neįsiklauso į jos pasiūlymus. Premjeras Saulius Skvernelis tuomet žadėjo, kad Vyriausybė kreipsis į nepriklausomus ekspertus, kurie įvertintų, ar lėšos kalno skubiems tvarkymo darbams panaudotos tinkamai.

Autorius: Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

1
PARAŠYKITE KOMENTARĄ

avatar
1 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
1 Comment authors
Nu..., Recent comment authors
  Užsisakyti komentarų pranešimus  
naujausius seniausius labiausi vertinti
Pranešti apie
Nu...,
Skaitytojas
Nu...,

niekas nenori pinigų, va čia tai non…..seansas.., ar jau visi išvogti?.. nebėėėėėraa ?

Panašūs pranešimai

Gyvenimu Lietuvoje patenkinti vis daugiau gyventojų

ELTA

„Maisto bankui“ paaukota maisto už 479 tūkst. eurų

Donatas Andrijauskas

Vilnius skaičiuoja 632 savivaldos metus

Evaldas Činga

Tailandas Lietuvos piliečiams įvedė bevizį režimą

BNS

Startuoja „Maisto banko” akcija

Evaldas Činga

Savivaldybė atlieka testus dėl medikų imuniteto tymams

BNS

Šis internetinis portalas naudoja slapukus (angl. cookies), kad pagerintų jūsų naršymo kokybę. Slapukus galite atšaukti bet kada. Sutinku Skaityti daugiau

Privatumo ir slapukų politika