Gyvenimas

Danijos princesė Mary lankysis Senatorių pasaže ir perkirps simbolinę atidarymo juostelę

Senatorių pasažas, įsikūręs istoriniuose Vainų ir Pociejų šeimų rūmuose, duris visuomenei atvėrė 2020 metų liepos mėnesį po trejus metus trukusių rekonstrukcijos darbų. Danijos verslininko Niels Peter Pretzmann sumanymu ši gastronominė erdvė yra skirta atkreipti visuomenės dėmesį į opias maisto grandinės problemas ir skatinti tvaraus, Lietuvoje auginamo maisto vartojimą. 

Senatorių pasažo gastronominė erdvė yra kuriame su tikslu kuo platesnei visuomenės daliai pristatyti produktus ir patiekalus, pagamintus iš ekologiškų produktų, užaugintų savame ūkyje šalia Ukmergės – Farmers Circle. Šiame ūkyje auginami produktai yra naudojami dviejų restoranų, Nineteen18 ir 14Horses, valgiaraščiuose, Grūdo kepyklos kepiniuose, gatvės maisto restorane Okayum. Tvariai, švariai auginamų produktų taip pat pat galima įsigyti Senatorių pasažo parduotuvėje Dirva bei mėsinėje Muu. 

Tvaresnė vartojimo kultūra, gimusi Danijoje, yra viena plačiausiai aptarinėjamų temų Skandinavijos šalyse, sulaukianti Vyriausybių ir karališkųjų šeimų palaikymo. Danijos princesės Mary apsilankymo proga Senatorių pasažo šefų komanda (Rokas Vasiliauskas, Andrius Kubilius ir Justinas Misius), bendradarbiaudama su danų kolegomis sukurs specialųjį valgiaraštį, skirtą pademonstruoti tvarumo bei maisto ruošimo be atliekų principus. Tai – Danijos ambasados ir Šiaurės ministrų tarybos inicijuoto projekto Green Tables (liet. žali stalai) dalis. 

 

Spalio 1 d. 12:00 Danijos princesė Mary ir ją lydinti delegacija dalyvaus šiai progai sukurto valgiaraščio iš vietinių produktų, užaugintų mažuose Lietuvos ūkiuose ir surinktų miškuose, pristatyme ir aptarime. Po pristatymo Danijos princesė Mary pietaus Senatorių pasaže. 

Nuo 13:30 Senatorių pasažas atvers duris svečiams, kurie taip pat turės galimybę paragauti patiekalų, kurtų Danijos princesės apsilankymui (restoranuose Nineteen18 ir 14Horses, gatvės maisto restorane Okayum ir kepykloje Grūdas). 

Lietuvos architektų sąjungos ir architekto Algimanto Zavišos labdaros ir paramos fondo konkurse Vainų rūmų konversija, tapusi Senatorių pasažu, yra išrinkta geriausiu 2020 m. rekreacinės paskirties, visuomenei atviru architektūriniu, ladšaftiniu, urbanistinius kūriniu. Remdama danišką investiciją į šį istorinį projektą, Danijos princesė Mary perkirps simbolinę atidarymo juostelę. 

 

Senatorių pasaže Danijos princesė Mary taip pat susitiks su Danijos bendruomene Lietuvoje bei Danijos oro pajėgų kariais, šiuo metu patruliuojančiais NATO misijoje Baltijos šalyse. 

Danijos princesės Mary apsilankymas Senatorių pasaže yra jos oficialaus vizito, skirto paminėti diplomatinių santykių užmezgimo tarp Danijos ir Lietuvos šimtmetį. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button