Šeštadienį vykusiame Lietuvos chorų konkurso finale choras „Bel Canto“ gavo daugiausia balų ir laimėjo pirmą vietą. Konkurso komisija chorui „Bel Canto“ skyrė 96.3 balo, daugiausia tarp visų chorų Lietuvoje. Į daugiausia balų surinkusių chorų trejetą taip pat pateko merginų choras „Virgo“ (94 balai) ir Klaipėdos mišrus choras „Cantare“ (92 balai). Tuo tarpu konkurso Didįjį prizą komisija nusprendė skirti antros vietos konkurse laimėtojoms – moterų chorui „Viva“ (91.6 balo).

Tai trečias kartas iš eilės kai choras „Bel Canto“ triumfuoja šiose svarbiausiose šalyje chorų varžybose: daugiausia balų ir pirmą vietą choras iškovojo ir 2013, ir 2017 metais. Nacionalinio kultūros centro organizuojamas Lietuvos chorų konkursas vyksta kas ketverius metus. Jo tikslas – vertinti chorų meninį lygį ir paskelbti geriausius Lietuvoje.

„Mūsų choro sėkmės paslaptis – draugiški, talentingi, motyvuoti choristai ir siekis būti geresniais nei bet kada anksčiau. Mes visada buvome ambicinga, atvira ir griaunanti nusistovėjusius standartus bendruomenė, todėl nė minutės neabejojau savo komandos sėkme. Tik kartu su kiekvienu choristu, diskutuodami ir kruopščiai analizuodami repeticijas, pakėlėme savo pasirodymą į kitą, aukštesnį meninį lygį. Šio rezultato nebūtume pasiekę ir be nuostabios meno komandos, įnešusios didelį indėlį į mūsų sėkmę – chormeisterių Ramintos Gocentienės ir Stasės Žaltauskaitės-Malūnavičienės ir vokalo pedagogų Eimanto Bešėno ir Eglės Stundžiaitės. Esu be galo dėkinga ir laiminga galėdama dirbti, muzikuoti ir nuolat tobulėti su šiuo unikaliu choru. Mūsų visų choru,“ – teigia choro „Bel Canto“ meno vadovė ir dirigentė Milda Švelnienė.

Lietuvos suaugusiųjų chorų konkurso finale dirbo tarptautinė komisija: kompozitorius ir dirigentas Vaclovas Augustinas, dirigentas Jan Schumacher (Vokietija), dirigentė Anna Moniuszko (Lenkija), kompozitorė Zita Bružaitė ir dirigentas Modestas Barkauskas. Šiais metais konkurso finale varžėsi 20 pirmos kategorijos chorų.

Gyveni ar lankaisi Vilniuje? Ir kartais pagalvoji, kad gyveni kaip filme? Atsisiųsk mobiliąją programėlę „Once in Vilnius“, fiksuok ir dalinkis gyvenimo Vilniuje akimirkomis. Kiekvienas įkeltas video kadras pretenduoja tapti ilgo metro filmo apie Vilnių dalimi.

Programėlės ieškok „Google Play” ir „App Store”.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kuri Vilniaus ar Niujorko eglė jums gražesnė?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist