Didžiulio populiarumo sulaukusios Kakės Makės knygos jau netrukus pavirs animaciniu serialu. Jį Lietuvos ir užsienio rinkoms kurti patikėta animacijos studijai „MeinArt“. Prie projekto dirba ne tik didelė komanda iš Lietuvos bei užsienio, bet ir Kakės Makės kūrėja Lina Žutautė. Planuojama, kad Kakės Makės pasaulis jau kitąmet atgis 8 serialo serijose, taip pat – didžiajame ekrane, kuriame pasirodys ilgesnė, išplėsta Kakės Makės nuotykių versija.

Siekia perkelti ne tik mylimus personažus, bet ir prasmingas istorijas

Nors Kakės Makės serialo pasirodymo tiksli data kol kas neatskleidžiama, kūrėjai užsimena, kad serialo premjera vyks ne tik Lietuvoje, o ateityje lauks dar daugiau staigmenų, susijusių su serialo kūrybine komanda.

„Sukurti naują formą – animaciją, kai jau turime mylimas knygas, yra sunkus ir atsakingas darbas. Norime ne tik perteikti visą knygų magiją, bet ir nustebinti naujais dalykais. Vis dėlto pirmiausia siekiame išlaikyti esmę: toliau pasakoti prasmingas, smalsumą, emocinį intelektą ir gyvenimiškas kompetencijas lavinančias istorijas visai šeimai. Kokybė, be abejonės, yra vienas svarbiausių raktažodžių šiame kūrybiniame kelyje, bet tuo pat metu netrukdome kūrėjams atsiskleisti ir įgyvendinti savo viziją“, – pasakoja „Kakės Makės“ prekių ženklui tarptautinėje rinkoje atstovaujančios „NJ world“ vadovė Simona Krasauskienė.

Naujojo animacinio serialo kūrimo procese dalyvauja ir Kakės Makės kūrėja, iliustratorė ir rašytoja Lina Žutautė. Ji konsultuoja scenarijaus bei iliustracijų kūrimo klausimais, įsitraukia ir į kitus gamybos procesus. „Mums ši kelionė nauja, todėl partnerius animacijos kūrimui rinkomės ne tik pagal jų darbų portfelį. Mums buvo itin svarbus personažo supratimas, empatiškas požiūris į mažuosius žiūrovus ir ambicingumas kurti kokybišką, pasaulinės rinkos turinį visai šeimai. Labai vertiname ir tai, kad „MeinArt“ animacijos studija, kurią pasirinkome, turi vidinių talentų. Taip pat gali pritraukti kūrėjus iš viso pasaulio ir turi daug patirties sėkmingai kuriant bei prodiusuojant animaciją ne tik Lietuvoje, bet ir už jos ribų“, – sako S. Krasauskienė.

Didžiausias iššūkis – papasakoti istoriją per 11 minučių

Kurti animacinę Kakės Makės ekranizaciją, kurią pamatys ne tik Lietuvos, bet ir užsienio auditorija – didelė laimė ir didelis iššūkis, pripažįsta animatorius, „MeinArt“ animacijos studijos vadovas Meinardas Valkevičius, jau daugiau nei 25 metus kuriantis animaciją. Pašnekovas neslepia, kad ši užduotis svarbi ir asmeniškai – su Kakės Makės pasauliu jis pažįstamas jau šešerius metus, nes jis pats ir jo vaikai – ištikimi Kakės Makės nuotykių gerbėjai.

„Kakės Makės pasaulis unikalus ir stebuklingas, nes jis papasakotas iš vaiko perspektyvos. Tą siekiame perteikti ir animacijoje, kurioje tai, kas stebuklinga, netikėta, o gal net neegzistuoja realiame pasaulyje, vaizduojame kaip kažką neišsiskiriančio, įprasto“, – pasakoja M. Valkevičius.

„MeinArt“ tai animacijos namai, kuriuose gyvena komanda, turinti vieną bendrą tikslą – atgaivinti vaizdus ir pasakoti jais istorijas. 2012 metais studija buvo įkurta turint svajonę kurti spalvingą, charakteringą animaciją ir įsimintinus personažus. Tuo vadovaudamiesi ir dirbame: nuo 2D iki 3D animacijos, nuo komercinių darbų iki originalių studijos trumpametražių filmų. Studijos filmai „Hunt“ ir „Look“ prieš keletą metų nuskynė puokštę apdovanojimų tarptautiniuose festivaliuose, o 2022 m. „MeinArt“ išleido filmą „Patrikas“, kuris keliauja po festivalius visame pasaulyje. Taip pat studijoje buvo suanimuotas ilgo metro dokumentinis animacinis filmas „Aurora“, kurio premjera įvyko didžiausio animacijos festivalio „Annecy“ konkursinėje programoje. Studija šiuo metu kuria trumpametražius filmus „Banginio šokis“ ir „TEN“, dirba prie serialo vaikams „Kakė Makė“.

Kaip vieną svarbiausių kūrybinių iššūkių, „MeinArt“ animacijos studijos vadovas įvardija ribotą serijų trukmę: „Papasakoti Kakės Makės istorijas trumpai ir glaustai, per 11 minučių – didelis iššūkis. Kiekvieną istoriją galima būtų pasakoti kad ir pusvalandį. Kita vertus, darbo nemažai, nes vienas animatorius per dieną gali suanimuoti tik nuo 5 iki 8 sekundžių animacijos, o jeigu kadre yra trys ir daugiau personažų, vieną sceną gali tekti animuoti ir 3 dienas. Būtent todėl prie šio projekto dirba labai didelė komanda – daugiau nei 20 žmonių iš Lietuvos ir dar apie porą dešimčių – iš užsienio“, – pasakoja M. Valkevičius.

Ypatingas dėmesys ne tik vaizdui, bet ir garso takeliui

Kaip pasakoja M. Valkevičius, Kakės Makės pasaulis turi ne tik vizualinį, bet ir garsinį atpažįstamumą – sukurta jau nemažai dainelių, kurias vaikai moka atmintinai. Ypatingas dėmesys muzikai bus skiriamas ir animaciniame seriale. „Garso takelį Kakės Makės serialui šiuo metu kuria kompozitorius iš Meksikos, turintis didelę patirtį su panašiais projektais“, – sako pašnekovas.

Tai, kad muzika – neatsiejama Kakės Makės pasaulio dalis, pastebi ir „NJ world“ vadovė Simona Krasauskienė. „Siekiame sukurti ne tik stebuklingą vaizdą, bet ir muziką, garsus, kad pasaulio pažinimo kelionė, į kurią vaikus kviečia Kakė Makė, būtų dar turtingesnė ir galėtų būti juntama visais pojūčiais. Svarbiausias mūsų tikslas – teigiamos emocijos ir stipri, daugybę atradimų padedanti padaryti draugystė tarp Kakės Makės ir mažųjų žiūrovų“, – sako S. Krasauskienė.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

4 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist