Naujienos

Grigiškių miesto gyventojai džiaugiasi apšvietimo permainomis

Po to, kai 2016 m. gruodžio 1d. Grigiškių miesto gatvių apšvietimo tinklo priežiūra buvo perduota UAB „Vilniaus
gatvių apšvietimo elektros tinklams“ ( iki tol už gatvių apšvietimo priežiūros bei remonto darbus buvo atsakingas UAB „Lentvario komunalinis ūkis“), miesto gatvėse pastebimi ryškūs pokyčiai.

„Didžioji dalis apšvietimo tinklo Grigiškių mieste buvo įrengta dar prieš kelis dešimtmečius ir labai nusidėvėjusi,
kai kuriose gatvėse apšvietimo iki šiol nebuvo visai. Taigi atnaujinti ir įrengti apšvietimą Grigiškių sen. buvo būtina. Modernus ir ekonomiškas apšvietimo tinklo atnaujinimas – užtikrina kokybišką apšvietimą, pagerina
saugumo situaciją miesto gatvėse, leidžia sutaupyti elektros energijos.“- teigė įmonės vadovas Sigitas Mocevičius.

Šiemet Lentvario, Žalioji, Statybininkų, Smėlio, Nepriklausomybės, Vijoklių, Šaltinio, Kranto, Miško, Sogų gatvės ar šių gatvių atkarpose jau šviečia nauji LED šviestuvai. Didžioji dalis Grigiškių gatvių apšvietimo tinklo atramų  labai senos – virš 30 metų.  Tad šiose gatvėse 67 senos, avarinės būklės atramos buvo pakeistos naujomis gelžbetoninėmis atramomis. Iki šiol gatvių apšvietimui  naudojamos energetiškai neefektyvios natrio lempos, vietoj jų sumontuota 130 naujų LED šviestuvų, apie 9 kilometrus oro linijų pakeista į oro kabelių linijas. Kovo 11-osios ir Lentvario g. pėsčiųjų perėjose įrengtas kryptinis apšvietimas.

 

Per praėjusius metus, penkiose Grigiškių seniūnijų gatvėse (Kovo 11 – osios, Naujosios, Kauno Vokės, Pakalnės
ir Nepriklausomybės) buvo atnaujintas, o vietose, kuriose jo visai nebuvo – naujai įrengtas modernus gatvės apšvietimas. Šiose gatvėse buvo sumontuota 138 vnt naujų, elektros energiją tausojančių LED šviestuvų, sumontuoti automatiniai įjungimo/išjungimo (nuo apšvietimo lygio reguliuojami) pulteliai, pravesta apie 4 km. kabelio linijų. Net 4 – iose Grigiškių pėsčiųjų perėjose buvo įrengtas eismo saugumą gerinantis kryptinis LED apšvietimas.

Pasikeitimų dar laukia Kranto, Gėlių, Sodų bei kitos miesto gatvės, apšvietimo tinklo rekonstrukcijos bei
įrengimo darbai bus tęsiami ir toliau, numatomas: senų atramų keitimas naujomis, oro linijų keitimas oro kabelių linijomis, naujų LED šviestuvų montavimo darbai, toliau bus įrengiamas kryptinis apšvietimas perėjose.

Mieste vykstantys apšvietimo sistemos pokyčiai akivaizdūs – Grigiškės keičiasi, modernėja, tampa saugesniu miestu vairuotojams ir pėstiesiems.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
1 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button