Naujienos

Gegužės 9-ąją Antakalnio kapinėse pažeidimų kol kas nefiksuota, besirenkantys pasitinkami su karo Ukrainoje nuotraukomis

Gegužės 9-ąją, kai Rusijoje įprasta minėti Antrojo pasaulinio karo pergalę, sostinėje nedidelės grupelės piliečių renkasi į Antakalnio kapines. Kapai filmuojami vaizdo kameromis, įvykius fiksuoja ir prie kapinių dirbantys policijos pareigūnai. Viešosios tvarkos valdybos viršininko Dainiaus Daukanto teigimu, kol kas pažeidimų užfiksuota nebuvo.

„Kol kas incidentų nefiksuota, viskas vyksta ramiai“, – Eltai teigė D. Daukantas kartu pridurdamas, kad nebuvo fiksuoti ir draudžiami naudoti Rusijos agresiją Ukrainoje pateisinantys simboliai.

Į kapines su gėlėmis vykstančius piliečius pasitinka nedidelė grupelė Kyjivui palaikymą išreiškiančių asmenų, rankose laikančių Rusijos sukelto karo Ukrainoje nuotraukų vaizdus, sugriautus miestus bei Antrojo pasaulinio karo nuotraukas. Iniciatyvos organizatorius Olegas Šurajevas teigė, kad tokiu būdu siekiama kalbėtis su Kremliaus agresiją palaikančiais asmenimis, kadangi, anot jo, į kapines besirenkančių piliečių tikslas nėra pagerbti Antrojo pasaulinio karo metais žuvusius karius.

 

„Reikia kalbėtis, reikia neleisti tiesiog laisvai praeiti. Jei jie norėtų iš tikrųjų pagerbti atmintį žuvusių žmonių, jie susirinktų gegužės 8 dieną. Reikia, kad būtų kažkoks dialogas, bet neįmanoma, kad jis būtų. Dialogas buvo įmanomas iki genocido Ukrainoje, o šiuo metu yra jau laikas, kai turime tiesiog veikti“, – kalbėjo O. Šurajevas.

„Šiuo metu mes suprantame, kad vyksta baisiausias genocidas. (…) Jiems turi būti nejauku praeiti“, – pridūrė jis.

Taip pat prie Antakalnio kapinių įrengti stendai „Ukraina šiandien vėl išgyvena karo siaubą“, kuriuose liudijami karo Ukrainoje nusikaltimai.

 

Į kapines susirinkusieji prie paminklo kariams dainavo sovietines dainas, viena moteris į kapines atvyko įsisegusi Georgijaus juostelę, o netoliese vyriškiai važinėjo sovietiniu motociklu.

Policijos duomenimis, šalyje gegužės 9-ąją budi apie 400 policijos pareigūnų. Gegužės 9-osios minėjimo metu asmenys, turintys draudžiamų simbolių, bus fiksuojami vaizdo kameromis ir vėliau identifikuojami.

ELTA primena, kad, artėjant gegužės 9-ajai, politikai bei valstybės institucijų atstovai pradėjo nuogąstauti dėl galimų provokacijų šiai dienai paminėti skirtuose minėjimuose. Viešoje erdvėje baiminamasi, kad gegužės 9-ąjai skirtų minėjimų pagrindinis tikslas galimai būtų ne siekis paminėti Antrojo pasaulinio karo pabaigą, o švęsti karą Ukrainoje.

 

Rusijoje ir rusų bendruomenėse gegužės 9-ąją minima pergalės prieš nacistinę Vokietiją diena. Tuo metu Europa Antrojo pasaulinio karo pabaigą mini diena anksčiau, gegužės 8-ąją.

Antrajam pasauliniam karui pasibaigus, Lietuva liko ją okupavusios ir represijas prieš taikius gyventojus vykdžiusios Sovietų Sąjungos sudėtyje.

Rugilė Augustaitytė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
15 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
ytrewq

Kodė lietuviški ukrofilai nesinešioja šūchevyčiaus ir banderos portretų, juk dabartinis ukrorežimas oficialiai paskelbė juos gėjorais.

Gėda merui

Prie įtampos šią dieną labai smarkiai pridėjo, deja, mūsų meras, kuris kazkol pradėjo sieti šią dieną su karu Ukrainoje. Jie nieko bendro neturi.

Rokas

proto bokstas. Tipinė vata

Dundukai

Reikia sovietinius motociklus uždrausti 🤣

Linas

Susirinkusiųjų veideliai daug bylojantys…….

Perkūnas

jūs apie p. Žukauską, Šurajevą?

Rokas

apie jus ponas okupantų palikuoni, kuris taip ir neišmoko gyventi laisvoje šalyje, nes tokiems kaip tu reikai pasakyti kur mokytis, kur dirbti ir kam apžioti.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button