Naujienos

Gamtą tausojantis skalbimas – visapusiškai puikus pasirinkimas

Aplinką tausojantys kasdieniai pasirinkimai dažnai nėra nei brangesni, nei sudėtingesni už įprastą rutiną. Gamtą tausojantis skalbimas yra netgi patogesnis ir ekonomiškesnis, nei įprasta skalbinių priežiūra. Vos keletas nesudėtingų kasdienių įpročių užtikrins mažesnę vandens taršą, elektros energijos suvartojimą ir, ne mažiau svarbu, sukurs šeimos sveikatai palankesnę aplinką.

Skalbimo mašina tegu dirba rečiau, bet efektyviau

Labai paprastas ir efektyvus būdas sumažinti skalbimui sunaudojamą vandens bei elektros energijos kiekį – nejungti skalbimo mašinos dėl vienų džinsų ar trijų marškinėlių. Skalbdami tik tuomet, kai nešvarūs rūbai užpildo skalbyklės būgną, laimėsite visapusiškai, mat tokiu atveju ženkliai sumažės vandens ir elektros resursų naudojimas. Tai reiškia tiek sumažėjusią aplinkos taršą, tiek mažesnes išlaidas vandens ir elektros sąskaitoms apmokėti. Skalbimo mašiną naudojant rečiau, tačiau pilnesnę, taip pat kur kas efektyviau bei taupiau bus naudojamos ir skalbimo priemonės.

Rinkitės vėsesnio vandens skalbimo programą

Dar vienas būdas atsakingai ir efektyviai naudoti išteklius yra dėmesingas skalbimo programos pasirinkimas. Pirmenybę skiriant vėsesniu vandeniu plaunančioms skalbimo programoms, aplinkos tausojimą, vėlgi, lydės akivaizdi nauda piniginei. Vandens šildymui bus sunaudota mažiau elektros energijos, kurią gaminant eikvojami gamtos ištekliai. Tvarus šis pasirinkimas ne tik dėl sumažinto elektros energijos sunaudojimo, bet ir dėl prailginto jūsų rūbų ir kitos tekstilės tarnavimo laiko. Švelnesnis skalbimo režimas yra palankesnis norint ilgesnį laiką išsaugoti rūbų formą, spalvų ryškumą bei audinio patvarumą. Beje, įsitikinimas, kad aukštesnėje temperatūroje skalbimas užtikrina didesnę skalbinių švarą, dažnai yra nepagrįstas, nes šiuolaikinės skalbimo mašinos plauna efektyviai, o didesnė dalis rūbų patenka į skalbinių krepšį dėl suplukimo, o ne dėl sunkiai išskalbiamų dėmių.

 

Pirmenybė lengvai prižiūrimiems natūraliems audiniams

Prieš dedant rūbą į pirkinių krepšelį verta pasidomėti jo priežiūra. Derėtų gerai pagalvoti, ar tikrai apsimoka įsigyti palaidinę, kurią po kiekvieno nešiojimo teks nešti į valyklą. Kaip žinia, valyklos paslaugos nėra pigios, be to, skalbinių nunešimas ir atsiėmimas užima laiko. Taip pat verta turėti omenyje, kad sausas valymas yra bene pats nepalankiausias aplinkai, dėl naudojamų cheminių reagentų. Pasirinkdami rūbus bei namų tekstilę, pasiūtą iš natūralių, lengvai prižiūrimų audinių jūs priimate tvarų sprendimą, o taip pat palengvinate ir savo buitį.

Mažiau skalbimo priemonės – daugiau švaros

Gana dažnai sutinkamas klaidingas įsitikinimas, kad didesnis skalbimo priemonės kiekis užtikrina efektyvesnį skalbimą. Deja, nepagrįstai gausus skalbiklių naudojimas neužtikrina didesnės švaros, o tik padidina nuotekų taršą bei palieka cheminių medžiagų pėdsakus ant patalynės bei rūbų. Kaip tik dėl šių aplinkybių derėtų visada pirmenybę teikti ekologiškiems skalbikliams. Tokių skalbimo priemonių aktyviosios medžiagos lengvai suyra, todėl netampa dar vienu vandens taršos šaltiniu. Ne mažiau svarbu, kad ekologiškos skalbimo priemonės tausoja ne tik audinius, bet ir su medžiaga kontaktuojančią žmogaus odą. Pasirinkus švelnesnę priemonę, vertindami skalbimo kokybę, greičiausiai, nepastebėsite jokio skirtumo, tačiau turintys jautresnę odą neužilgo pajus odos dirglumo ir alerginių reakcijų sumažėjimą.

Beje, nebūtinai pagrįsta išankstinė nuostata, kad naudoti aplinką tausojančias skalbimo priemones yra brangu. Pagal gamintojo siūlymus dozuojamo koncentruoto ekologiško skalbiklio pakaks ilgam laikui. Be to, lojalūs pirkėjai, kurie seka akcijas, aptinka daugiau pasiūlymų aplinkai palankias valymo priemones įsigyti už mažesnę kainą.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button