Naujienos

„Elektrum Lietuva“ taip pat pateikė pasiūlymą nežinomybėje atsidūrusiems vartotojams

Rinkoje brangstant elektrai ir artėjant šaltajam sezonui, viena didžiausių šalyje nepriklausomų elektros tiekėjų, Latvijos koncernui „Latvenergo“ priklausanti bendrovė „Elektrum Lietuva“ toliau valdo kainų rizikas ir suteikia galimybę 36 mėnesiams fiksuoti konkurencingą elektros tarifą, kuris nesikeistų visą sutarties laikotarpį.

„Elektrum Lietuva“ vadovas Martynas Giga teigia, kad šį planą gali rinktis bet kuris buitinis Lietuvos elektros vartotojas, tačiau šiuo metu jis turėtų būti ypatingai aktualus „Perlas energija“ klientams, kuriems netikėtai buvo pranešta apie perėjimą prie nuolat kintančių, sunkiai prognozuojamų elektros kainų biržoje. Gyventojai, iki šio mėnesio 18 dienos pasirinkę kitą nepriklausomą tiekėją, išvengs biržos kainos ir nežinomybės.

„Apie 180 tūkst. Lietuvos elektros vartotojų atsidūrė nežinioje ir nebeturi daug laiko manevrams. Tam, kad jie turėtų iš ko rinktis, siūlome planą, kuris apsaugos nuo netikėtumų ir nemalonių staigmenų. Mūsų nuomone, jis yra konkurencingas, o ilgalaikį įsipareigojimą klientams galime prisiimti dėl daugybės priežasčių: stipraus strateginio akcininko, ilgametės patirties ir turimų nuosavų elektros gamybos pajėgumų, kuriuos nuolat plečiame“, – sako įmonės vadovas.

 

Įmonė klientams siūlo vienodą tarifą visą sutarties laikotarpį – 38,2 cento už kilovatvalandę (kWh). Kainą užfiksavus 36 mėnesiams, šių metų rugsėjo-gruodžio mėnesiais, pritaikius valstybės suteikiamą 9 centų kompensaciją, gyventojai mokės 29,2 centus už kWh, o jau nuo sausio, likusius 32 mėnesius, galios 38,2 centų už kWh kaina.

Atsižvelgiant į elektros suvartojimo apimtis, įmonė individualiai taikys vienkartines nuolaidas.

„Kodėl būtent 36 mėnesiai? Nes tai yra optimalus terminas. Tikime, kad po trejų metų Lietuvoje turėsime daug daugiau ir įvairesnės vietinės gamybos, kas leis kainoms mažėti. Trumpesnis kainos fiksavimas gali būti rizikingas – gali tekti pratęsinėti sutartis esant dar aukštesnėms kainoms. O per ilgas fiksavimo laikotarpis gyventojams galėtų atnešti nuostolių, kai po trejų metų matysime saulės ir vėjo energijos bumą“, – sako įmonės vadovas.

 

Sprendimų priėmėjams prakalbus apie galimai griežtėsiantį elektros tiekėjų reguliavimą, „Elektrum Lietuva“ vadovas atkreipia dėmesį, kad „Latvenergo“ grupė turi ilgametės patirties panašiu būdu liberalizuojant elektros tiekimo rinkas kitose Baltijos šalyse.

„Lietuvoje susiklosčiusi situacija vartotojams sukėlė daug nerimo ir tai yra visiškai suprantama. Kitos Baltijos šalys irgi neišvengė panašių atvejų, nes ne visi rinkos dalyviai sugebėjo veikti išties labai specifinėje rinkoje. Labai apmaudu, kad tokia didelė dalis Lietuvos vartotojų buvo nuvilti šiuo nepaprastu metu, tačiau kviečiame rinktis patikimą, prognozuojamą ir savo įsipareigojimų besilaikantį nepriklausomą elektros tiekėją. Mes gaminame elektrą, ją tiekiame, gebame suvaldyti rizikas, todėl drąsiai ir atsakingai kviečiame visus gyventojus, ne tik nukentėjusius šioje situacijoje, rinktis mus“, – teigia M. Giga.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
96 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button