Naujienos

Ekspertų patarimai po dantų implantavimo

Žinome, kad iškart po operacijos rūpinimasis dantimis yra paskutinis dalykas, apie kurį galvojate. Tačiau dantų implantų priežiūra po procedūros yra gyvybiškai svarbi jos sėkmei. Be abejo, jūsų specialistas chirurgas su jumis glaudžiai konsultuosis prieš ir po dantų implantavimo, kad užtikrintų jums individualius ekspertų patarimus. Vis dėlto yra keletas dalykų, kurie yra svarbūs kai jau būna atliktas dantų implantavimas jums.

Dantų implantų priežiūros po procedūros patarimai – iš šios srities specialistų

Jei atidžiai laikysitės šių veiksmų ir atsižvelgsite į specialisto patarimus, dantų implantų atsistatymas turėtų vykti sklandžiai! Ir nepamirškite, kad visada galite susisiekti su specialistu, jei manote, kad kas nors negerai. Tačiau implantacijos procedūros yra gana paprastos, todėl bet kokių komplikacijų rizika yra minimali. O su šiais ekspertų patarimais dėl dantų implantų priežiūros po implantavimo ji dar mažesnė!

Dantų implantų priežiūrą po dantų implantavimo reikia pradėti nedelsiant: Venkite karšto maisto ir gėrimų!

Dabar, kai procedūra baigta, iš karto pereikite prie dantų implantų priežiūros po procedūros režimo. Dantų implantų priežiūra po procedūros prasideda iš karto po jos. Vienas iš svarbiausių dantų implantų priežiūros iš karto po procedūros aspektų – vengti karšto maisto ar gėrimų. Kurį laiką stenkitės vartoti šaltą vandenį; specialistas jums pasakys, kiek tiksliai laiko. Karštas maistas ar gėrimai gali padidinti burnos audinių įtampą. Audiniams aplink implantų vietą reikės šiek tiek laiko, kad jie užgytų, todėl geriausia jų netrikdyti.

 

Turėtumėte ne tik vengti karšto maisto ir gėrimų, bet ir vengti kontakto su šia vieta. Tai apima ir liežuvio ar pirštų perbraukimą per pažeistą vietą. Ir, žinoma, turėtumėte vengti bet kokio kieto maisto bent jau tol, kol praeis vietinio nuskausminimo poveikis. Geriausia gurkšnoti šaltą vandenį. Šaltas vanduo palengvins patinimą ir šiek tiek sumažins diskomfortą burnoje pirmąjį 24-48 valandų laikotarpį. Gurkšnodami jį, galėsite dar labiau sumažinti bet kokius operacijos vietos sutrikimus.

Galite patirti nedidelį diskomfortą ir patinimą – gydykitės švirkštais ir skausmą malšinančiais vaistais

Taigi grįžote namo ir procedūra pavyko sėkmingai. Tačiau atrodo, kad jūsų burna vis labiau patinsta. Ką daryti? Na, panikuoti nereikėtų. Patinimas yra visiškai normali implantavimo procedūros dalis. Dar daugiau, tikėtina, kad patinimas padidės per pirmąsias dvi ar tris dienas. Tiesą sakant, yra žinoma, kad po implantacijos procedūros patinimas aplink burną pasiekia piką praėjus net trims dienoms po operacijos. Viskas, dėl ko jums reikia nerimauti, yra skausmo ir patinimo malšinimas.

Kalbant apie skausmo ir patinimo malšinimą, sprendimai paprasti: ledas ir vaistai nuo skausmo. Toks paprastas dalykas kaip šaldytų žirnelių maišelis yra neatsiejama jūsų dantų implantų priežiūros po operacijos rinkinio dalis. Ledo paketai palengvins ir sumažins patinimą, o tai savo ruožtu apribos patiriamą diskomfortą. Kad atsigavimas būtų geriausias ir patogiausias, skausmą malšinančius vaistus pradėkite vartoti dar prieš visiškai nuskausminant. Jums bus skirti vidutinio stiprumo skausmą malšinantys vaistai (analgetikai), tokie kaip paracetamolis su kodeinu ir “Nurofen”, kurie padės jums jaustis patogiai. Žinoma, jei turite klausimų, kreipkitės į specialistą.

 

Pirmąją savaitę po procedūros naudokite šiltą sūrų burnos skalavimo skystį

Dabar, kai jau esate susitvarkę su skausmu ir patinimu, galite pereiti prie kito, ne mažiau svarbaus dantų implantų priežiūros po dantų implantavimo aspekto. Labai svarbu, kad burna būtų švari ir joje neliktų bakterijų, nes tai labai svarbu jūsų sveikimui ir bendrai burnos higienai. Tačiau koks yra geriausias būdas tai padaryti? Laimei, geriausias būdas yra ir paprasčiausias: sūrus vanduo. Keletą šaukštelių druskos sumaišę su puodeliu šilto vandens, galite pasigaminti pagrindinį antiseptinį tirpalą. Tai sumažins bakterijų aktyvumą burnoje. Dėl to smarkiai sumažės komplikacijų tikimybė.

Žinoma, nenorite, kad vanduo būtų per karštas. Geriausias būdas kreiptis į sūraus vandens burnos skalavimo skystį – laikyti sūrų vandenį (druskos tirpalą) virš chirurginės operacijos vietos. Neplaukite jo aplink burną per daug agresyviai. Laikydami vandenį virš implanto nenorite, kad jis jus nudegintų. Todėl įsitikinkite, kad vanduo yra šiltas, bet ne per karštas.

Dantų valymas vis dar svarbus! Bet nevalykite jų iš karto

Be abejo, odontologas jums sakė, kad geras dantų valymas yra raktas į dantų sveikatą. Ir tai yra visiška tiesa. Taigi, kad pasiruoštumėte implantacijos procedūrai, prieš ją turėtumėte apdairiai valyti dantis. O kaip po procedūros? Po dantų implantacijos procedūros jūsų žaizdelės aplink implantus greičiausiai bus per jautrios, kad galėtumėte reguliariai valyti dantis. Mūsų specialistai rekomenduoja naudoti dantų šepetėlį su maža galvute ir itin minkštais bei lanksčiais šereliais. Dantų valymą aplink likusius dantis reikėtų tęsti įprastai, pradedant tą patį vakarą, kai buvo atlikta procedūra.

 

Apskritai, prieš pradedant valyti dantis aplink dantų implanto vietą, galima palaukti kelias dienas. Tiksli laukimo laikotarpio trukmė priklausys nuo to, kaip jaučiatės implantu ir kaip sekasi atsigauti. Tas pats pasakytina ir apie dantų siūlą. Dantų siūlas yra svarbi jūsų dantų priežiūros rutinos dalis, todėl dantų siūlą turėtumėte naudoti kasdien. Žinoma, prieš pradėdami naudoti dantų siūlą aplink naująjį dantų implantą, turėtumėte leisti jam nusistovėti. Tačiau kiti jūsų dantys turėtų būti tvarkingi. Jūsų specialistas galės duoti konkretesnių patarimų šiuo klausimu, todėl nebijokite klausti.

5Galite pabandyti kelis skirtingus kietesnius maisto produktus, kai jums bus patogiau; mūsų specialistai paprastai pataria palaukti 3-4 dienas po procedūros; būtinai skalaukite burną po kiekvieno valgio, kad žaizdos nebūtų suteptos maistu.

Kaip tikriausiai įsivaizduojate, kurį laiką po procedūros bus sunku valgyti kietą maistą. Todėl rekomenduojame vengti kieto maisto ankstyvuoju sveikimo laikotarpiu. Jūsų specialistas suteiks jums daugiau patarimų šiuo klausimu. Tačiau paprastai, kai patinimas ir diskomfortas pradės mažėti, galėsite valgyti vis daugiau kieto maisto. Tačiau yra vienas kabliukas! Po kiekvieno valgio turėsite labai griežtai valyti burną. Maisto dalelės gali sukelti problemų jūsų naujam dantų implantui gijimo etapais. Todėl po kiekvieno valgio nepamirškite plauti burnos. Taip švelniai išvalysite maistą iš burnos po valgio ir užtikrinsite, kad jūsų gijimas būtų geriausias, koks tik gali būti! Daugiau informacijos apie dantų gydymą Papadent puslapyje.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button