Naujienos

Ėjimo entuziastai ir profesionalai užliejo Vilniaus gatves

Rugsėjo 25 d. pirmą kartą įvykęs Ėjimo renginys startavo su trenksmu. Beveik 7 tūkst. vilniečių ir miesto svečių šeštadienio dieną praleido eidami 5, 10 ar 25 kilometrų trasą.

Organizatoriai pripažįsta, kad norinčiųjų eiti buvo tiek daug, kad ne visiems dalyviams užteko starto numerių. „Rugpjūtį jau 12-tą kartą rengėme IKI Velomaratoną, todėl puikiai žinome, kad žmonės yra pasiilgę pozityvių masinių renginių. Visgi, Ėjimo renginys vyksta pirmą kartą, o oras einančiųjų tikrai nelepino, todėl dalyvių aktyvumas mus nustebino gerąja prasme“, – pasakojo projekto vadovė Goda Mankutė.

Renginio sumanytojai pridūrė, kad projektu siekia ne tik skatinti aktyvų gyvenimo būdą, bet ir edukuoti gyventojus sporto tematika. Tiek prieš renginį, tiek po jo projekto draugai: sporto klinikos bei klubai, dalinosi patarimais apie pasiruošimą ilgoms distancijoms, sportavimą nekenkiant kūnui ir sveiką gyvenimo būdą. Renginio miestelyje dalyvius pasitiko ne tik smagios pramogos, bet ir atlikti judėjimo tyrimus ir konsultuoti pasiruošę medicinos specialistai.

 

Tarp dalyvių – ir mėgėjai, ir profesionalai

Renginio dalyvius į trasą išlydėjo profesionalūs sportininkai – bėgikė Eglė Balčiūnaitė, ėjikai Brigita Virbalytė ir Marius Žiūkas. Olimpiečiai džiaugėsi matydami tokį lietingą ir vėsu rudens rytą susirinkusių dalyvių būrį. Ėjimo renginyje nelenktyniaujama ir nesivaržoma, bet sportininkai tikino, kad dienos pabaigoje svarbiausi yra ne laimėjimai ir apdovanojimai, o judėjimas ir laikas drauge su šeima, kolegomis ar draugais.

Ėjimo metu apdovanotos ir gausiausiai dalyvaujančios įmonės, šeimos ir mokyklos. Didžiausią dalyvių skaičių surinko LR Seimas, CITCO bei Respublikinė Vilniaus universiteto ligoninė. Iš visų mokyklų išsiskyrė Vilniaus Žirmūnų gimnazijos bendruomenė, į komandą subūrusi beveik 100 moksleivių, mokytojų bei darbuotojų. Moksleiviai, paklausti, kaip sekėsi eiti 10 kilometrų trasą, atsakė, kad jos buvo per maža, tad kitąsyk yra pasiryžę eiti bent 25 kilometrus.

Jauniausiu renginio dalyviu tapo vos 6 savaičių amžiaus Matas, kartu su mama įveikęs 10 kilometrų trasą, o ėjikų širdis pavergė vyriausias ėjikas Vaclovas. Į devintą dešimtį perkopęs vilnietis yra ne tik dažnas ėjimo renginių ir žygių dalyvis, bet ir su žmona Irena kasdien nueina bent po tris kilometrus.

 

Pirmą kartą Vilniuje startavęs ĖJIMO renginys kvietė eiti 5, 10 arba 25 kilometrų trasą gražiausiomis sostinės vietomis. Renginiu siekiama paskatinti dalyvius ne tik aktyviai, tačiau ir turiningai praleisti laiką: geriau pažinti miestą bei išbandyti įvairias su ėjimu susijusias veiklas. Ėjikai renginyje dalyvavo su galimybių pasais.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button