Naujienos

Daugiau nei 12 tūkst. apsauginių veido skydelių jau pasiekė medikus

Šalyje plintant koronavirusui, medikai, mobilūs patikros punktai ir kitos pajėgos pajuto apsaugos priemonių trūkumą. Reaguodamas į susidariusią situaciją, Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) Kūrybiškumo ir inovacijų centro „LinkMenų fabrikas“ ėmėsi iniciatyvos drauge su partneriais ir savanoriais. Pasitelkiant lazerius, jau pagaminta per 12 000 apsauginių veido skydelių, skirtų šalies medikams.

Apsauginiai veido skydeliai jau pasiekė Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Ukmergės, Panevėžio, Šiaulių, Molėtų, Alytaus, Marijampolės, Radviliškio, Utenos, Kupiškio, Prienų, Kėdainių, Zarasų, Gargždų, Kelmės, Raseinių, Tauragės, Jurbarko ir Eržvilko medikus.

Apsauginius veido skydelius VGTU „LinkMenų fabrikas“ gamino kartu su „LaserTrio“ ir reklamos agentūra „Idėjos grafika“, pagal „Robotikos mokyklos“ pateiktus brėžinius. Neatlygintinai prie gamybos proceso prisidėjo partneriai: UAB „DS Baltic“, UAB „Iveka“, MB „Lazerio dirbtuvės“, Medinis suvenyras, Ponas Bebras. Gamybai reikiamas medžiagas suteikė UAB „Heliopolis“ ir Laisvės TV. 

 

VGTU „LinkMenų fabriko“ specialistai taip pat pagamino prototipą panaudotų respiratorių dezinfekavimui UV spinduliais Kauno klinikoms. Šį prototipą ištestavus Kauno technologijos universiteto mokslininkams, sėkmės atveju VGTU „LinkMenų fabriko“ specialistai suprojektuos visiems prieinamus prototipo brėžinius, kad tokias dezinfekcines talpas galėtų pasigaminti kuo daugiau regionų. 

Prie šios iniciatyvos aktyviai prisijungė ir visoje Lietuvoje esantys meikeriai, kurie savo turimais 3D spausdintuvais spausdina rėmelius apsauginiams veido skydeliams. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
7 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button