Naujienos

COVID-19 situacija: išsiruošus ekskursijon po Lietuvą naudinga žinoti, kur saugiau

Epidemiologai ne kartą yra sakę, kad mažiausiai koronaviruso galėsim bijoti, kai 70 procentų šalies gyventojų bus pasiskiepiję, deja, iki šito dar toloka. Tad „nebelikus sienų“ tarp savivaldybių ir kilus norui keliauti savaitgalį ar šiaip kokią dieną, bent kol kas kiekvienam derėtų atsižvelgti, koks mūsų maršruto galutiniame taške sergamumo COVID-19 lygmuo.

Pavyzdžiui, šiuo metu saugiausiai, tikėtina, jaučiasi Pagėgių savivaldybės gyventojai, kur per 2 pastarąsias savaites santykinai 100 tūkst. gyventojų patvirtinta tik 14 naujų kovido ligos atvejų, o per savaitę ištyrus 1625 mėginius, liga nustatyta tik 0,6 proc.

Šį ketvirtadienį skelbiamais oficialiais statistikos duomenimis, yra dar trys savivaldybės, kurių teritorijoje santykinis sergamumas nesiekia 100 atvejų 100 tūkst. gyventojų. Tai – Rietavo (56 atv.), Pakruojo r. (77 atv.) ir Skuodo r. (96 atv.). Likusiose savivaldybėse, kurių Lietuvoje yra 60, fiksuojami jau triženkliai skaičiai, o dviejose – netgi keturženkliai (Širvintų r. – 1000 naujų COVID-19 atvejų 100 tūkst. gyventojų, Vilniaus r. – 1075 atv.).

 

Netoli trečdalio šalies savivaldybių spalviniame sergamumo žemėlapyje – juodoje zonoje, 4 – geltonojoje, didžiumos kitų savivaldybių teritorijos nudažytos raudonai ar šviesiai rausvai ir tik vienintelė – dabar patenka į žaliąją zoną. Čia, prie Nemuno, galimai ir saugiausia „pasižmonėti“ bei pasidžiaugti pavasariu.., kol turistai iš kitų savivaldybių su pagėgiškiais nepasidalino savosiomis viruso atsargomis.

Nacionalinio visuomenės sveikatos centro duomenimis, šalyje šiuo metu viena ar abiem vakcinos dozėmis paskiepyta 21,26 proc. gyventojų, o Šalčininkuose – tik 11,54 proc., Visagine – 12,66 proc., Vilniaus rajone – 15,23 proc.

Iš mažųjų savivaldybių aktyviausiai skiepijamasi tose, kurios, galima sakyti, gyvena iš turizmo. Rekordininkė vakcinacijos procese yra Neringa (38,75 proc.), nelabai nuo jos atsilieka Birštonas (34,3 proc.), kiek labiau – Druskininkai (27,03 proc.) ar Palanga (25,94). Panašios, kaip pastarajame kurorte vakcinavimo apimtys, per 25 proc., yra ir Rokiškio, Jurbarko, Biržų, Akmenės bei Alytaus rajonuose, o Anykščiuose – dabar siekia 26,55 proc.

 

Iš didžiųjų šalies miestų aktyviausiai savo gyventojus skiepija Kaunas (24,48 proc.). Panevėžyje iki šiol paskiepyta 21,48 proc., Vilniuje – 20,72 proc., Šiauliuose – 20,3 proc. ir Klaipėdoje – 18,66 proc. gyventojų.

Santykinis dviejų savaičių sergamumo rodiklis (naujų atvejų skaičius, tenkantis 100 tūkst. gyventojų) iš didmiesčių dabar didžiausias Vilniuje (948,6 atv.), po jo seka Kaunas (631,2 atv.), Panevėžys (509,5 atv.), Šiauliai (198,3 atv.) ir Klaipėda (193,9 atv.), Dalyje iš šių penkių savivaldybių per paskutinę savaitę sergamumo lygmuo sumažėjo.

Birutė Mačienė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button