Londone įsikūrusios tarptautinių mokėjimų bendrovės „Earthport” (AIM: EPO) patronuojamajai bendrovei Lietuvoje „Earthport Payment Services” Lietuvos bankas išdavė mokėjimo įstaigos veiklos licenciją.

Gavusi Lietuvos banko mokėjimo įstaigos veiklos licenciją, „Earthport” galės per banko mokėjimų sistemą CENTROlink tiesiogiai jungtis prie bendros mokėjimų eurais erdvės (SEPA). Licencija leidžia teikti finansų paslaugas visoje Europos Sąjungoje be būtinybės gauti papildomas licencijas iš kitų šalių.

„Tikrai džiaugiamės plėtra Lietuvoje, kurią pasirinkome manydami, kad „Earthport” yra pakeliui su šalimi, kuri taip suinteresuota auginti savo „fintech” klasterį. Suteikta licencija yra pirmas žingsnis, leisiantis mums pasinaudoti šios progresyvios jurisdikcijos privalumais”, – teigia Rosie Faulkner, „Earthport” padalinio Lietuvoje generalinė direktorė.

„Earthport” atvyksta į Lietuvą tokiu metu, kai šalis tampa vienu pagrindinių finansų technologijų centrų Europoje. 2018 m. čia įsikūrusių bendrovių skaičius išaugo nuo 117 iki 170, o šiame sektoriuje dirba jau apie 2 600 specialistų.

„Lietuvoje „Earthport” vardas nėra itin gerai žinomas, tačiau globaliu mastu tai įmonė, kuri finansinių technologijų pasaulyje prilyginama „Revolut” bei „Google Payment” ir dėl kurios varžosi „Visa” bei „Mastercard”. Taigi Lietuvos finansinių technologijų ekosistema jau yra ne tik auganti, bet ir tapusi erdve, kurioje pečius surems globalūs sektoriaus milžinai”, – teigia ekonomikos ir inovacijų ministras Virginijus Sinkevičius.

Bendrovėje „Earthport”, kurios akcijomis prekiaujama Londono vertybinių popierių biržoje, visame pasaulyje dirba daugiau kaip 200 darbuotojų. Jos centrinė būstinė įsikūrusi Londone; bendrovė turi regioninius biurus Niujorke, Majamyje, Dubajuje ir Singapūre. 2018 m. spalį „Earthport” buvo pripažinta viena iš 50 stipriausių finansų technologijų bendrovių.

„Pritraukiant geriausias finansų technologijų sektoriaus bendroves, mūsų klasteris sulig kiekvienu nauju dalyviu tampa vis stipresnis. „Earthport”, viena pirmaujančių įmonių, kurios siekia palengvinti tarptautinius mokėjimus, yra išties viena stipriausių iš papildžiusių mūsų ekosistemą šiais metais”, – mano „Investuok Lietuvoje” vadovas Mantas Katinas.

„Earthport” pasaulinis mokėjimų tinklas leidžia atlikti operacijas didžiausioms pasaulyje finansų įstaigoms, e. prekybos bendrovėms ir pinigų pervedimo įstaigoms. Bendrovė klientams suteikia prieigą prie pasaulinio mokėjimų tinklo, palaikydama partnerystės ryšius su vietos bankais, per kuriuos klientai tiesiogiai tvarko reikalus naudodamiesi vietos tarpuskaitos paslaugomis, kai lėšos įskaitomos į bankų gavėjų sąskaitas 88 šalyse.   

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

`

Reklama

Ar reikalingas dar vienas kino teatras Vilniuje?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist