Naujienos

„Baltic Logistic solutions” apie didžiausius logistikos iššūkius ir jų sprendimus šiuolaikiniam verslui

Vystantiems verslą apgalvoti tenka daugybę įvairiausių tokios dėlionės etapų: nuo rinkodaros strategijos iki produkcijos logistikos. Pastebima, kad plėtojant tiek smulkų, tiek stambų verslą, būtent logistika tampa vienu iš pamatinių veiksnių.

Logistikos įmonės šiandieninius verslo iššūkius sprendžia siūlydamos inovatyvius ir kompleksinius sprendimus, pasitelkdamos procesų skaitmenizavimą. Su kokiais logistikos iššūkiais verslas susiduria dažniausiai bei kokie sprendimai taikomi jiems spręsti, dalinasi logistikos įmonės Baltic Logistic Solutions ekspertai.

Didėjantys užsakymų skaičiai ir išaugusių prekių srautų suvaldymas

Pandemijos laikotarpiu stipriai suaktyvėjo internetinės prekybos sektorius, atvėręs tiek didesnes galimybes, tiek naujus iššūkius tuo jau užsiimančiam verslui. Pasikeitus sąlygoms, įprasta prekių paklausa didele dalimi persikėlė į internetinę erdvę ir tai sukėlė nemenkus pokyčius, paskatinusius įmones ieškoti naujų prisitaikymo būdų. Visgi, stirpiai išaugę prekių srautai tapo rimtu galvosūkiu siekiant su tuo susidoroti ir kartu neprarasti savo klientų. Vieni stengėsi plėsti logistikos apimtis ir taip prisitaikyti prie pokyčių, o kiti ėmėsi ieškoti naujų partnerių, galinčių suteikti inovatyvių sprendimų.

 

Ekspertų nuomone, pereinant į elektroninę erdvę ar svarstant apie verslo plėtrą kitose šalyse, ypatingo dėmesio turėtų sulaukti būtent logistiniai sprendimai. Šiandien prekybos logistika vis labiau skaitmenizuojama, o viena efektyviausių logistikos krypčių yra laikoma būtent 3PL paslauga, sudaranti ištisą paslaugų kompleksą.

3PL – tai logistikos valdymo paslauga, leidžianti efektyvinti ne tik sandėlio procesus, bet ir jų transportavimą. Siekiant maksimaliai optimizuoti augančių užsakymų ir nuolat judančių prekių srautų valdymą, į paslaugų kompleksą įtrauktos tokios paslaugos kaip produkcijos atsivežimas, priėmimas, rūšiavimas, komplektavimas, paruošimas transportavimui klientui ir apskaitos dokumentų formavimas bei prekių likučių administravimas.

Specialiai sandėlio valdymui sukurtos programos leidžia efektyviau valdyti ne tik ateinantį ir išeinantį prekių srautą, bet ir darbą sandėlyje. Prekės yra surūšiuojamos atitinkama sistema, kuri palengvina produktų paiešką gavus užsakymą. Efektyviausi logistinių iššūkių sprendimo būdai skatina vis daugiau verslų savo prekių srautų ir užsakymų valdymą atiduoti į profesionalių logistikos partnerių rankas.

 

Skirtingų laikymo ir transportavimo sąlygų reikalaujanti produkcija

Siekiant išlaikyti aukščiausią sandėliuojamos ir transportuojamos produkcijos kokybę, ypatingas dėmesys skiriamas specialių krovinio sąlygų palaikymui. Temperatūros palaikymas visoje logistikos grandinėje yra vienas tokių atvejų. Tokių poreikių turinčiam verslui specialistai rekomenduoja rinktis logistikos partnerį, galintį pasiūlyti tiek produkcijos transportavimo paslaugas, tiek ir sandėliavimą palaikant skirtingus temperatūrinius režimus. Logistika, palaikanti reikiamą produkto temperatūrą, šiandien tampa viena iš aktualiausių ir paklausiausių. Ji pritaikoma ne tik maisto produktų, bet ir įvairių medicininių priemonių bei vaistų transportavime bei laikyme.

Gabenamų krovinių saugumo užtikrinimas

Skaitmenizuojant logistinius procesus, ypatingai daug dėmesio skiriama ir krovinių transportavimo modernizavimui. Tai pamatinė logistikos dalis ir kartu vienas sudėtingiausių etapų, turinčių įtakos visam prekybos ciklui. Šiandien šiam procesui valdyti pasitelkiama IT specialistų pagalba – kartu kuriamos specialios logistikos transporto valdymo programos, leidžiančios stebėti krovinių transportavimą realiu laiku, numatyti galimas kliūtis, sekti situaciją ir optimizuoti vilkikų maršrutus. Taip pat visada itin svarbu operatyviai reaguoti į patvirtinamas naujos krovinių gabenimo taisykles, kurios reikalauja prisitaikymo. Skaitmenizuota logistika palengvina produkcijos pervežimą, padeda išvengti prekių sumaišymo ar kitų netikslumų, sumažina krovinių pažeidimų riziką, padeda atsekti kelyje paklydusias prekes ir sumažina tokių įvykių pasikartojimo riziką.

Augančios logistinės išlaidos nemodernizavus procesų

Bene didžiausiu iššūkiu nespėjantiems su logistikos modernizavimo traukiniu tampa logistikos sąnaudų optimizavimas. Dažniausiai pasukti galvą tenka dėl transporto išlaidų. Transporto įmonių atliekami skaičiavimo rodo, kad būtent degalų sąnaudos dažniausiai sudaro didžiausią kasmet patiriamų sąnaudų dalį. Logistikos specialistai ją mažinti rekomenduoja daugiau dėmesio skiriant vilkikų maršrutų optimizavimui, skaitmenizuotam krovinių gabenimo stebėjimui. Skaitmenizuota logistika– tai daugiau nei tinkamo krovinio gabenimo maršruto parinkimas. Lygiai taip pat šių procesų skaitmenizavimas padeda geriau kontroliuoti vairuotojų darbo valandas, tokiu būdu mažinant degalų sąnaudas ir išvengiant galimų baudų dėl pernelyg didelio darbo krūvio vairuotojams.

Pabaigai

Logistikos procesų skaitmenizacija apima visas logistikos sritis: nuo prekių sandėliavimo ir atsargų valdymo iki produkcijos transportavimo ir paskirstymo. Profesionalaus ir patikimo logistikos partnerio indėlis verslui padeda išspręsti šios srities iššūkius efektyviausiais įmanomais būdais – tiek taikant individualiai pritaikytus sprendimus, tiek mažinti išlaidas, tiek prisidedant prie verslo plėtros efektyvumo.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button