Turto bankas paskelbė Libertavos dvaro sodybos, esančios Molėtų rajone, aukcioną. Registracija į aukcioną prasideda kovo 21 d., aukciono pradžia – kovo 28-ąją.

Aukcione parduodami Libertavos dvaro sodybos statiniai: mediniai rūmai–gyvenamasis namas bei ūkinių medinių ir raudonų plytų mūro pastatų likučiai: svirnas ir tvartas. Pradinė šio turto kaina – 26 591 euras. Dvaro sodyba yra išnuomojamame daugiau nei 4,7 hektaro ploto žemės sklype. Dvaro sodyba yra nuošaliau nuo tankiai apgyvendintų teritorijų, aplink daug žalumos, kelios pavienės sodybos, šalia yra Libertavos ežeras.

Elektroninis aukcionas yra viešas, jame gali dalyvauti visi norintys. Dalyvių registracija ir aukcionas vyksta VĮ Registrų centro platformoje www.evarzytines.lt.

Pustrečio šimto metų istoriją skaičiuojančios Libertavos dvaro sodybos fragmentai su išlikusiais mediniais rūmais, svirnu, tvartu, parku ir jame esančiais smulkiosios architektūros elementais yra kultūros paveldo objektai.

Yra atlikti Libertavos dvaro rūmų ir svirno pastatų fotogrametriniai apmatavimai, kurie naujajam dvaro šeimininkui leistų atkurti ir atstatyti šiuos įspūdingus medinės architektūros kultūros paveldo statinius.

Rašytiniuose šaltiniuose apie šį dvarą nėra daug informacijos. Žinoma, kad XIX a. antroje pusėje Libertavos dvaro sodybą iš Fiodoro Paškevičiaus nuperka Kornelijus ir Marija Makarskai. Vėliau sodybą paveldėjo Makarskų sūnus Anupras. Būtent jo valdymo laikais – 1882–1922 metais Libertavos dvaras išgyveno savo geriausius metus, dvaro rūmai buvo papuošti įvairiausiais medžio dirbiniais ir raižiniais. Visa dvaro teritorija apsodinta medžiais, įrengti tvenkiniai, užveistas didžiulis sodas. Tarpukariu dvarininkams priklausiusi žemė buvo išdalinta, sovietiniais laikais dvaro rūmuose veikė mokykla ir biblioteka, gyveno Dapkūniškių kolūkio kolūkiečių šeimos. Paskutinieji gyventojai dvarą paliko apie 2010-uosius. 2017-aisiais dvaro sodyboje visą mėnesį buvo filmuojama dalis lietuviško vaidybinio pilnametražio filmo „Gimtinė“ scenų. Turto bankas šį objektą perėmė ir patikėjimo teise pradėjo valdyti 2020 m. birželio 5 d.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

2 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Kaip vertinate naujieną, jog Užupyje kursuos autobusas be vairuotojo?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist