Vilniuje gyvena beveik penktadalis visos Lietuvos gyventojų, iš kurių mažiau nei pusę sudaro vyrai, tuo tarpu moterys – 54 procentus. Sostinė marga ir žmonių įvairiatautiškumu – čia gyvena 135 skirtingų tautų žmonės. Tokia informacija feisbuke dalinasi  iniciatyvos „Code for Vilnius“ komanda, kurios specialistai suskaičiavo ir pateikė duomenis apie gyventojų amžiaus vidurkį, vaikų šeimose skaičių ir vyriausius sostinės gyventojus, kurių gretose ir 114 metų sulaukusi senolė.

,,Code for Vilnius“ – tai iniciatyva, kurios metu susiburia programuotojai, analitikai, dizaineriai, žurnalistai ir kitų sričių specialistai, kurie bando spręsti Vilniaus problemas. Ši iniciatyva buvo pasiūlyta aktyvaus sostinės gyventojo Renat Buga, kuris sudalyvavęs analogiškose iniciatyvose JAV, sumanė panašiu būdu padėti Vilniui.

Duomenys skelbia, kad Vilniuje gyvena 574 161 gyventojas. Daugiau nei trečdalį sudaro 20-45 žmonių amžiaus grupė. Dėl padidėjusios ir vis augančios emigracijos, Vilniuje gyvena vos 9 proc. jaunimo (10-19 m.). Ketvirtadalį užima vidutinio amžiaus žmonės (46-64 m.), o senjorų, vyresnių nei 65 metai, yra kiek daugiau nei vaikų iki 9 metų – 16 proc.  „Code for Vilnius“ apskaičiavo ir vilniečių vidutinį amžių – apie 40 metų. Šie duomenys patvirtina faktą, jog sostinėje jaunimo gretos vis mažėja.

1983 metais buvo pasiektas naujagimių rekordas, kuris viršijo 10 tūkstančių vaikų skaičių. Dabar, daugiau nei po 30 metų, pagal 2015 metų duomenis, Vilniuje gimstamumas yra sumažėjęs 3 tūkstančiais. Tačiau sostinė gali džiaugtis šeima, kurioje yra net 11 vaikų. Dar dvi šeimos, kurios augina 10 ir 9 vaikus. 3 šeimos augina po 8 vaikus, lygiai 10 – turi po septynis. Kiek daugiau nei 100 vilniečių šeimų turi po 5 atžalas, o 4 vaikus turi virš 500 šeimų. Žymėtina, kad kiek mažiau nei ketvirtadalis Vilniuje vaikus auginančių šeimų amžius yra iki 16 metų.

Baigiantis 2016 metams, savivaldybė suskaičiavo, kiek paaugo Vilnius  –  pernai mieste gimė apie 1000 daugiau vaikų, palyginti su pastarųjų keleto metų gimimų skaičiumi – sostinės civilinės metrikacijos skyriuje šiemet užregistruoti net 11 554 gimimai, 2015 metais – 10 533, 2014 m. – 10 599. Visoje Lietuvoje per 2016 metus registruoti kiek daugiau nei 37 138 gimimai, tad Vilniuje gimsta kas trečias Lietuvos vaikas! Daugiausiai  vaikų gimė gegužės, rugpjūčio ir rugsėjo mėnesiais. Berniukų gimė maždaug trimis šimtais daugiau nei mergaičių. Ir santuokų per metus sudaryta daugiau, nei 2015 metais – susituokė daugiau kaip 6 tūkst. porų (pernai – 5,8 tūkst.), pasitikdamos Naujuosius Vilniuje susituokė 28 poros.

Daugiatautiškumu pasižyminčioje sostinėje gyvena net 135 skirtingų tautybių žmonės. Didžioji dalis gyventojų ( virš 88 proc.) nurodo savo gimimo vietą Lietuvą, o likusieji 12 proc. yra iš kaimyninių ar tolimesnių šalių: Baltarusijos, Rusijos, Ukrainos, Didžiosios Britanijos, Kazachstano ir kitų.

Vilnius gali didžiuotis ne tik įvairiatautiškumu, bet ir daugiau nei šimtmetį nugyvenusiais sostinės gyventojais – 114 metų sulaukusia moterimi, ir šešiais metais jaunesniu vyru, einančiu 108-uosius metus.

 

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar pritariate, jog vis daugiau aviakompanijų svertų keleivius prieš skrydį?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist