Naujienos

Antakalnio bendruomenė nepritaria Sapiegų rūmų parko atkūrimo projektui

Antakalnio gyventojus vienijanti „Antakalniečių bendruomenė“ išsiuntė Vilniaus merui Remigijui Šimašiui ir miesto administracijai raštą, kuriuo pareiškia nepritariantys Sapiegų rūmų parko atkūrimo projektui. 

Gyventojai labiausiai nepatenkinti planais iškirsti 200 parko medžių. „Antakalniečių bendruomenės“ pirmininkė Edita Kavaliauskienė sako, kad vietoje iškirstų medžių ketinama įrengti gėlynų ir fontanų. Nors gražiai skamba, bet naudos iš to, esą būtų mažai, nes, žvelgiant į kitus panašaus pobūdžio apleistus objektus mieste, akivaizdu, kad savivaldybė neturi lėšų priežiūrai.

„Ketina paaukoti 200 medžių tam, kad įrengtų fontanus ir gėlynus. Vilniuje šitaip susidoroti su parku, kuriame dabar pavėsį randa ir mamos su mažais vaikais, ir senjorai, aš manyčiau, yra per daug didelė „prabanga“ galvojant, kad šiuo metu mieste iš 58-ių fontanų gal 15-ka yra veikiančių, tai dar konstruoti naujus fontanus… Pažiūrėkite, į ką yra pavirtęs fontanas prie Seimo, kiek kainuoja to gėlyno jame išlaikymas. Tai bet koks gėlynas, kuris yra plynėje, reikalauja išlaikymo. Mums parko darbuotojai guodžiasi, kad nėra kvalifikuotų darbuotojų gėlynams prižiūrėti, juos ravi paprasti valymo darbams vasarai samdyti žmonės“, – Eltai sakė E. Kavaliauskienė.

 

Antakalnio gyventojai rašte Vilniaus merui ir savivaldybės administracijai pabrėžia nepritariantys tokio pobūdžio sprendiniams, kurie nėra tvarūs ir kurių priežiūrai reikėtų nuolatinių nepateisinamai didelių išlaidų.

Antakalniečiai taip pat pabrėžia, kad pateiktas projektas neatitinka paveldosauginių tikslų, numato sutvarkyti tik nedidelę Sapiegų parko dalį, projekte į parką nežiūrima kaip į istoriškai susiformavusią visumą, turinčią glaudų ryšį su Sapiegų rūmais ir Trinitorių vienuolynu.

Sigita Zumerytė (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
17 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
7 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Alina
Alina
3 metus

Noriu paklausti gerb. mero, kodel visame mieste tik siekiama kirsti, kirsti ir kirsti? Kodel naikinami zali plotai? Seimyniskiu g. taip pat iskirs medzius ir bus pastatytas teismu administracijos pastatas, o kodel pamirstama atstatyti medzius? Dabar Sapiegu parke tas pats. Matomai, reikia “idarbinti” kazkieno proteguojama imone priziureti fontanelius

Dos
Dos
3 metus
Atsakinėti į  Alina

Beverciai ar invaziniai medziai nera vertingi. Antra – parkas nera miskas. Sita reikia isisamoninti. Jei patinka kolukinis barokas, prasau, grizikite pas savo bobulioka i kaima ir grozekites misku. Pasikartosiu – miskas nera parkas.

Hau
Hau
3 metus
Atsakinėti į  Dos

Parkas nėra ir gėlynai porai mėnesių, virstantys purvynais likusiems, arba stagarais per sausrą, nes “miestui lėšų ir vėl neužtenka”. Kai tuo tarpu tamstos “beverčiai-invaziniai” medžiai puikiausiai teikia ir teiktų vėsą, žalumą, atgaivą be jokių didesnių investicijų. Ir žmonių širdims jie mielesni, nei “nekolūkinis barokas”, kuris tėra pinigais kimšta dešra, sugendanti vos tie pinigai baigsis.

asas
asas
3 metus

megstamiausias vilniaus architektu uzsiemimas tai iskirsti kuo daugiau simtamedziu medziu kurie visiems patinka viska ka ymanoma uzasfaltuoti ir patatyti per vidury viena suoliuka kuriame nebus pavesio nei nuo saules nei nuo lietaus. Ir aisku padaryti kaip ymanoma viska brangiau ir dar kad reiketu samdytis kiekvienais metais firma kuri uz labai didelius pinigus visa tai priziuretu, o pelna matyt dalinasi karu….

Asasas
Asasas
3 metus
Atsakinėti į  asas

Runkeliai, maza jum tu peraugusiu medziu

vilnietisPirkėjas
vilnietisPirkėjas
3 metus
Atsakinėti į  Asasas

O pats iš kokio užkampio į Vilnių atslinkai? Prigimtiniai, ne pirmo atslinkimo, vilniečiai tausoja miestą ir jo žaliuosius plotus, tik “asasai” runkeliai dievina asfaltą ir bijo medžių, primenančių jų kaimišką kilmę.

abcd
abcd
3 metus

Ką bedarytum, vis tiek kažkam kažkas nepatiks.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button