Naujienos

Ant Žaliojo tilto – nauja instaliacija

Ant vieno iš Žaliojo tilto postamentų iškilo nauja instaliacija „Šeima“, kuri kviečia susimąstyti – koks yra šeimos santykis su miestu. Donato Norušio kūrinys ant Žaliojo tilto bus eksponuojamas iki kitų metų kovo vidurio. Ši instaliacija pakeitė nuo šių metų balandžio mėnesio čia stovėjusias keturias vėjarodes – meninę instaliaciją „Megarealybės gerumo aktyvatorius“. Tiek vėjarodės, tiek naujoji instaliacija yra laikini kūriniai, kuriuos sukūrę menininkai yra  laimėję savivaldybės skelbtą konkursą.

Instaliacijos autorius Donatas Norušis šeimos temą pasirinko kaip būdą kalbėti apie socialinį vienetą ir tarpę, kurioje žmogaus vertybių išraiška yra viena stipriausių. Autorius analizuoja šeimos santykį su miestu, pateikdamas savitas stiprias tradicijas turinčio „šeimos“ termino apibrėžimą. 

„Kūrinys pagamintas iš geležies, betono, plastiko ir medžio – šios medžiagos pasirinktos siekiant atkartoti urbanistinę aplinką, kuri supa kiekvieną iš mūsų. Žmonių atvaizdas tarp šių elementų kuria pasakojimus, kurie skirtingi priklausomai nuo to, kaip kiekvienas žvelgia į šį kūrinį, kokia yra žvelgiančiojo patirtis. Taip kviečiu apmąstyti situaciją, kuomet sąlyginai mažame plote gali egzistuoti visiškai kitokios tos pačios aplinkos patirtys, kurias gali skirti tik geležinkelio linija, laiptinė ar kita infrastruktūros detalė“, – apie savo instaliaciją „Šeima“ pasakoja autorius.

 

Kairėje Neries krantinės pusėje, ant vieno postamento iškilsioke instaliacijoje yra ir saulės kolektoriai, kurie kartu su kitais artefaktais simbolizuoja miesto aplinką, jos daromą įtaką šeimai tiek fiziologine, tiek filosofine prasme. Instaliacijos aukštis siekia iki 3 metrų, elektros energiją ji surinka iš įmontuotų saulės kolektorių, kurie kartu su visais elementais pritvirtinti prie betoninio pagrindo, prireikus dalis energijos, reikalingos instaliacijos apšvietimui žiemos metu bus gaunama iš miesto.

„Susipažinimo su instaliacija procesas priklausys nuo kiekvieno žmogaus asmeniškai. Stengiausi pateikti aiškią savo poziciją, tačiau tuo pačiu kūrinyje palikau nežinomųjų, kurie leistų stebinčiajam ieškoti savo sąlyčio taškų“, – aiškino D. Norušis. 

2019 metais Žaliojo tilto laikinoms instaliacijoms sostinė skyrė daugiau kaip 28 tūkst. Eur.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
88 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
13 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Mantas
Mantas
25 dienas (-ų)

Ne nu jau visai nupušot jūs ten?! Nu keliavau po Europą nemažai, bet niekur nemačiau, kad iškrypėlius reklamuotu vidury sostinės

Mantas
Mantas
1 metus

GRAZINKIT SKULPTURAS!!!
Skulpturos yra istorija musu, nuo kurios nepabegsime! Jos puikiai puose tilta o dabar pornografija yra uzsiemama.
Gerb., merai Remigijau Šimašiau darykit isvadas o ne skelbkit konkursus ir savo nuoziura kabinkit ant tilto nesamones!
Tikiuosi sie zodziai bus tiesiai i Dievo ausi.

Geros dienos, aciu:)

Nesvarbu
Nesvarbu
1 metus

Mačiau iš arti labqi baisiai atrodo tikras š… kruva , geriau geles su vazonais paliktumete

Baisu
Baisu
1 metus

Cia turbut pavaizduota geju seima. Meras prijauciantis tai pinigeliu atseikejo tokiai nesamonei

Bla bla bla - BALVONU ARMIJA.
Bla bla bla - BALVONU ARMIJA.
1 metus

Vienus balvonus nueme, kitus pastate 😀

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button