Naujienos

Ant J. Basanavičiaus paminklo užrištu kaklaraiščiu bus pažymėta Kroatijos pirmininkavimo ES Tarybai pradžia

2020 m. sausio 1 d. pirmininkavimą šešiems mėnesiams Europos Sąjungos (ES) Tarybai pradeda Kroatija. Ta proga Kroatijos ambasada ketvirtadienio vidurdienį, Jono Basanavičiaus aikštėje, rengia trumpą ceremoniją. Pažymint Kroatijos pirmininkavimo pradžią bei tai, kad mados detalei kaklaraiščiui pradžią davė kroatai, ant J. Basanavičiaus paminklo bus užrištas kaklaraištis.

J. Basanavičiaus paminklas, pasak Kroatijos ambasados pranešimo, pasirinktas todėl, kad tai svarbi Lietuvos valstybingumui ir jos nepriklausomybei asmenybė. Renginyje dalyvaus Vilniaus miesto meras Remigijus Šimašius, užsienio reikalų viceministras Neris Germanas ir Kroatijos Respublikos ambasadorius J. E. Krešimiras Kedmenecas.

Panašus renginys sausio mėnesį vyks mažiausiai 11-oje Europos Sąjungos valstybių. Taip pat sausio 2 d. Kroatijos sostinėje Zagrebe, pagrindinėje miesto aikštėje ant vicekaraliaus Josipo Jelačičiaus paminklo bus rišamas didelis raudonas kaklaraištis. Taip bus pažymėta Kroatijos pirmininkavimo Europos Sąjungos Tarybai pradžia ir priminta visai Europai, kad kaklaraiščio tėvynė – Kroatija.

 

Kaklaraištis – neįprasta aprangos detalė, atsiradusi iš mazgu surištos skaros. Regis, visai nereikšmingas, tačiau labai pastebimas aprangos atributas, savotiškas bendros Europos tautų ir šalių istorijos liudijimas, suteikiantis kaklaraiščiui išskirtinį, svarbų vaidmenį. Tokiu būdu atsirado tradicija šaliai, perimančiai šešių mėnesių pirmininkavimą Europos Sąjungos Tarybai, savo kadenciją pradėti sukuriant skaras ir kaklaraiščius, kurie įteikiami kaip dovanos pagal protokolą ir kuriuos žmonės savo aprangoje naudoja jau šimtmečius, t. y. nuo XVII a. antrosios pusės, kaip neatskiriamą diplomatinio etiketo dalį. Kroatijoje atsiradęs ir visame pasaulyje pripažinimą pelnęs kaklaraištis simbolizuoja bendrą Europos Sąjungos šalių likimą.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
2 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Klausimas
Klausimas
1 metus

Pasakėt A, tai sakykit ir B. Kokios spalvos riš kaklaraištį? Raudoną kaip Zagrebe? Kiek laiko bus tas kaklaraištis? Ar paskui kiti pradės raišiot ką užsimanę? Gal dar ir skrybėlę uždės?

Atsakymas
Atsakymas
1 metus
Atsakinėti į  Klausimas

Raudoną spalvą turi įvairių valstybių vėliavos, taigi ir Kroatijos. Toks kaklaraištis bus rišamas ar kabinamas ir kituose Europos miestuose. Tokiu gestu tikrai nesiekiama sukelti neigiamų asociacijų, o pažymėti Kroatijos pirmininkavimo ES Tarybai pradžią ir priminti pasauliui, kad kroatai davė pradžią kaklaraiščiui. Mažos tautos, kaip Lietuva ir Kroatija, turi daug labiau stengtis, kad būtų matomos. (Beje, kaklaraištis bus papuoštas nedideliu ornamentu, nebus visiškai raudonas.) Renginys suderintas su Vilniaus miesto savivaldybe.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button