Aktualijos

Ž. Mauricas: jeigu saviizoliacijos laikotarpis bus toks, kaip dabar – ekonomikai bus suduotas didžiulis smūgis

Jeigu šalyje smarkiai išaugus naujų COVID-19 atvejų skaičiui nebus pakeista saviizoliacijos tvarka – bus suduotas didžiulis smūgis ekonomikai, įsitikinęs „Luminor“ banko vyriausiasis ekonomistas Žygimantas Mauricas.

„Mums nereikėtų kartoti klaidų, kurias yra padariusios kitos šalys. Tai yra reikėtų apsvarstyti izoliacijos laikotarpį, ar tikrai jo reikia. Jeigu reikia, ar tikrai tokio ilgo, nes JAV jau sumažino ženkliai. Nes jeigu izoliacijos laikotarpis bus toks, koks dabar, tai ekonomikai bus didžiulis smūgis. Jeigu turėsime Prancūzijos, kitų valstybių atitikmenį, tai turėsime po 10-15 tūkst. atvejų per dieną“, – „Žinių radijui“ pirmadienį kalbėjo Ž. Mauricas.

Jis akcentuoja, kad svarbias funkcijas atliekančių asmenų saviizoliacija apskritai lemtų ekonomikos „užlūžimą“. Pasak Ž. Maurico, mažoms, greito ekonomikos augimo laikotarpį išgyvenančioms valstybėms apskritai rizikinga įsivedinėti daugybę apribojimų.

 

„Mes apskritai esame maža, atvira ekonomika. Auganti ekonomika, kaip Lietuva, turėtų taikyti mažiau ribojimų ir visokių biurokratinių kliūčių. Taip pat ir pandemijos valdyme. Labiau žiūrėti į Švediją, galbūt ir kitos Skandinavijos šalys jų mažai taiko. Nežiūrėti, ką daro Italija, Prancūzija, Vokietija. Toms šalims yra kitos grėsmės. Joms nėra migracijos grėsmės, kad jaunimas emigruos. Tos šalys labiau stabilios, nebeauga taip smarkiai, jos palanku palaikyti status quo“, – tvirtino jis.

Ekonomisto požiūriu, griežtą saviizoliacijos tvarką gali įsivesti senosios Vakarų Europos valstybės, tačiau tokios sistemos, pasak jo, Lietuva sau leisti negali.

„Išeini, pavyzdžiui, prastovų. Grįžti po pusės metų – mažai kas pasikeitė. Lietuvoje viskas keičiasi, viskas auga. Šešėlinės ekonomikos rizika didesnė Lietuvoje. Ar žmonės tikrai laikysis ribojimų, jeigu mes po 10 tūkst. žmonių įstumsime į izoliaciją“, – klausia Ž. Mauricas.

 

ELTA primena, kad pagal šiuo metu galiojančią tvarką izoliaciją COVID-19 užsikrėtusiam asmeniui paskiria šeimos gydytojas. Pagal šiuo metu galiojančius reikalavimus, izoliacija gali būti nutraukta po 10 dienų nuo simptomų atsiradimo, jeigu pacientas nebekarščiuoja ne mažiau kaip 3 dienas, nevartodamas kūno temperatūrą mažinančių vaistų, ir susilpnėjo kiti koronaviruso simptomai. Sprendimą dėl susirgusiojo gydymo ir izoliacijos trukmės priima šeimos gydytojas.

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
10 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
1 Komentaras
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Tomas
Tomas
6 dienas (-ų)

Ačiū Mauricui, kad praplečia akis. Bet liūdna, kad šiai dienai vyriausybė kurčia, o ima tik blogiausius pavyzdžius daryti priespaudą

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button