Aktualijos

Vyriausybė uždraudė į Lietuvą skrendantiems lėktuvams skristi virš Baltarusijos

Reaguodama į sekmadienį iš Atėnų į Vilnių skridusio „Ryanair“ lainerio nutupdymą Minske, Vyriausybė neeilnio posėdžio metu priėmė draudimą į Lietuvos oro uostus atvykti ir išvykti, jeigu skrydis bus vykdomas per Baltarusiją.

„Draudžiama atvykti į Lietuvos oro uostus ir išvykti iš jų, jeigu skrydis vykdomas per Baltarusijos skrydžių informacijos regioną“,- rašoma Vyriausybės protokolo projekte, apie kurį pilotus turės informuoti Baltarusijos oro erdvę. Šis Vyriausybės sprendimas įsigalioja nuo gegužės 25 d. 0 val. UTC laiku (vietos laikas – 3 val.) valstybės įmonė „Oro navigacija“.

Sekmadienį skridęs laineris po melagingo pranešimo apie neva jame esančią bombą buvo priverstinai nutupdytas Minske. Baltarusijos oro erdvėje jį lydėjo šios šalies karinių oro pajėgų naikintuvas Mig-29.

 

Lėktuvu skrido Baltarusijos režimo kritikas Romanas Protasevičius, kuris buvo sulaikytas Minske.

ELTA primena, kad šis klausimas taip pat bus aptariamas ir pirmadienį prasidedančiame Europos Vadovų Tarybos (EVT) posėdyje. EVT pirmininko Charleso Michelio atstovas spaudai Barendas Leytsas sekmadienį paskelbė, kad prie darbotvarkės prisideda ir galimų sankcijų prieš Baltarusiją aptarimas.

Leonardas Marcinkevičius (ELTA)

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
20 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button