Vyriausybė antradienį skubiai sušauktame nuotoliniame pasitarime Europos Komisijos (EK) siūlymu nutarė pirkti papildomą kiekį bendrovių „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtos COVID-19 vakcinos.

„Mes nustatyta procedūra informuojame Europos Komisiją, kad taip, mes dalyvausime šito papildomo kiekio rezervacijoje“, – per pasitarimą sakė premjerė Ingrida Šimonytė.

Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigė, kad EK papildomo kiekio vakcinos rezervaciją pasiūlė visoms bendrijos valstybėms.

Lietuvai, anot ministro, tenka 616 tūkst. vakcinos dozių.

„Visoms šalims jos tenka lygiomis sąlygomis, pro rata principu pagal išankstines pirkimo sutartis“, – teigė A. Dulkys.

Jo teigimu, papildomas vakcinos kiekis padėtų „užtikrinti visuomenės apsaugą nuo užsikrėtimo, savalaikį rizikos grupės asmenų skiepijimą“.

A. Dulkys taip pat tvirtino, kad šalys turi apsispręsti per 24 valandas, tarp teigiamą sprendimą priėmusių šalių yra ir Latvija.

Valstybinės vaistų kontrolės tarnybos vadovas Gytis Andrulionis per pasitarimą teigė, kad su papildomai perkamomis vakcinomis būtų galima paskiepyti apie 300 tūkst. žmonių.

„Atitinkamai dvi dozės vienam asmeniui – reikia dalyti iš dviejų ir gausime vakcinuojamų žmonių skaičių“, – sakė G. Andrulionis.

Jis pabrėžė, kad papildomų vakcinų įsigijimo nauda yra neabejotina.

Papildomos vakcinos – antroje kitų metų pusėje

Premjerė I. Šimonytė vėliau teigė, kad papildomos vakcinos Lietuvą pasiektų antroje kitų metų pusėje.

„Sutartyje kalbama apie trečią, ketvirtą šių metų ketvirtį“, – žurnalistams Seime sakė Vyriausybės vadovė.

Anot jos, papildomos vakcinos bus brangesnės, tačiau skirtumas – nedidelis, palyginti su vakcinomis, perkamomis pagal anksčiau sudarytą sutartį su EK.

„Skirtumas nėra didelis, kalbame apie kelis eurus ir ta kaina yra vienoda visoms valstybėms narėms“, – teigė I. Šimonytė.

Anot jos, vienas iš „BioNTech“ ir „Pfizer“ sukurtos vakcinos privalumų – kad ją greitai galimą pritaikyti viruso mutacijoms.

Pasak premjerės, papildomas kiekis perkamas, nes neaiškiu, kada Lietuvą pasieks vakcinos, perkamos pagal bendrą EK susitarimą.

„Teoriškai pagal visas vakcinų sutartis Lietuva turėtų gauti apie 7 mln. dozių, bet jūs turbūt sekate viešąją erdvę ir stebite, kur yra didelė dalis vakcinų ir kokioje stadijoje yra jų baigimas ir patvirtinimas“, – kalbėjo I. Šimonytė.

„Jeigu optimistiniu scenarijumi galėjome tikėtis gana didelio kiekio vakcinų 2021 metais, tai dabar tie lūkesčiai yra gerokai labiau migloti, reiškia, kad didelė dalis to kiekio stumiasi į 2022 metus“, – sakė ji.

„BioNTech“ ir „Pfizer“ vakcina šiuo metu yra vienintelė, kurią leista naudoti Europos Sąjungoje.

Pagal bendrą kartu su kitomis ES šalimis vykdomą vakcinų pirkimą į Lietuvą šeštadienį ketinama pristatyti pirmąsias šios vakcinos dozes.

Autorius Ramūnas Jakubauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

8 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist