Aktualijos

Vyriausybė nusprendė baigti karantiną nuo liepos 1 dienos

Nuo liepos 1 dienos baigsis karantinas, tačiau toliau galios ekstremali situacija, todėl išliks ir dauguma suvaržymų, pirmadienį nusprendė Vyriausybė.

Kaip sakė sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys, paramos priemones nukentėjusiam verslui planuojama taikyti ir toliau.

„Didžioji dalis priemonių yra perkeliamos iš karantino nutarimo į ekstremalių situacijų nutarimo turinį: daugybė nuostatų, numatomos priemonės ir sienų kontrolės, ir ūkinės veiklos reguliavimo, viešų ir administracinių paslaugų reguliavimo srityse“, – pristatydamas sprendimus pasitarime kalbėjo ministras.

 

„Nėra tiek daug pokyčių konkrečiose priemonėse, nes matome daug rizikų. Turime Delta (atmainą), turime lėtėjantį vakcinavimą – tiesiog prisitaikoma yra prie teisinio reguliavimo“, – vėliau taip pat sakė jis.

Sprendime dėl ekstremaliosios situacijos numatyta, kad galimybių pasas būtų naudojamas dideliuose renginiuose, kuriuose žiūrovai renginį stebi ne tik iš sėdimų vietų – festivaliuose, masiniuose susibūrimuose, koncertuose, kt., taip pat teikiant švietimo ir asmens sveikatos priežiūros paslaugas. 

Išliks reikalavimas į renginius registruoti iš anksto, platinant bilietus elektroniniu būdu.

 

Be galimybių paso renginiai galėtų vykti tik žiūrovams sėdint, viduje užpildant ne daugiau 75 proc. sėdimų vietų. Atvirose erdvėse dalyvių skaičius neribojamas.

Vykdant neformalųjį vaikų švietimą, užsiėmimuose uždarose erdvėse galėtų dalyvauti ne daugiau 30-ies vaikų – tai galiotų ir vaikų stovyklų grupėms, nebent visi vaikai ir darbuotojai yra persirgę ar pasiskiepiję.

Daugumą veiklos principų, tokių kaip švietimo paslaugų teikimas, pacientų lankymas ir kitų, taip pat numatoma reglamentuoti operacijų vadovo sprendimais.

 

„Kiekvienu atveju bus parengtas operacijų vadovo sprendimas“, – sakė A. Dulkys.

COVID-19 pacientus ligoninėse ir toliau bus draudžiama lankyti, nebent tai būtų vaikai, terminalinės būklės pacientai arba lankytojai yra persirgę šia liga arba nuo jos pasiskiepiję.

Šalyje ir toliau išlieka sienų kontrolė, ūkinės veiklos bei paslaugų teikimo reguliavimas.

 

Nutarimo projekte nustatoma, kad darbas įstaigose organizuojamas ir klientai aptarnaujami užtikrinant operacijų vadovo nustatytas sąlygas.

„Teks padirbėti komandai ir pritaikyti daugelį operacijų vadovo sprendinių būtent prie ekstremalios situacijos. (…) Iš principo nėra numatoma jokių reikšmingų palengvinimų ar kitokių dalykų“, – sakė ministras.

Nutarimo projekte nustatomos valstybės sienos kirtimo sąlygos: išlieka būtinybė pateikti imunizavimą nuo COVID-19 ligos arba COVID-19 tyrimo atlikimo faktą patvirtinančius dokumentus.

 

Autorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
33 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Zmogus
Zmogus
29 dienas (-ų)

Kol pas Dulki ir kitus šio cirko artistus galvoj bus korona tol žmonės ramybės neturės

rokas
rokas
29 dienas (-ų)
Atsakinėti į  Zmogus

didesnė problema pasaulyje tokie individai kaip tamsta, o ne virusai, nes jūs dauginatės greičiau nei bet koks virusas.

Finas
Finas
29 dienas (-ų)

Kaip kitaip be ekstremalios situacijos, nes mediciniškai vakcina nėra patvirtinta, kitaip procesai negalėtų eiti. Gerai jei žino ką daro, bet jeigu pasirodys, kad nežino.

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button