Aktualijos

VU Medicinos fakultete vaistininkai bus mokomi skiepyti

Į kovą su virusinėmis ligomis šiandien aktyviai įsitraukia ir vaistininkai – jau netrukus jie galės ne tik konsultuoti ar patarti, bet ir paskiepyti. Todėl nuo vasario 8 d. Vilniaus universiteto Medicinos fakultete (VU MF) prasidės imunoprofilaktikos pagrindų mokymai, skirti galiojančią vaistininko licenciją turintiems vaistininkams, norintiems įgyti teisę skiepyti gripo ir erkinio encefalito vakcinomis. Pasak VU MF farmacijos studijų programos koordinatorės Indrės Trečiokienės, tai reikšmingas postūmis vaistininko profesijai, sveikatos priežiūros sistemai ir visuomenės sveikatai.

Netrukus prasidėsiančių mokymų užsiėmimų srautai jau suplanuoti, juose vaistininkai įgis visapusiškų žinių – nuo bendrųjų dalykų, tokių kaip imuniteto susidarymo, imunoprofilaktikos reikšmė, iki praktinių įgūdžių formavimo – paciento paruošimo procedūrai, įskiepijimo technikos, dokumentacijos, įvairių problemų sprendimo. Anot I. Trečiokienės, skiepijimas vaistinėse jau vyksta tokiose šalyse kaip Didžioji Britanija, Airija, Portugalija, Estija ir kt.

„Šių šalių patirtis rodo, kad į imunoprofilaktiką įsitraukus vaistinėms paskiepijama daugiau asmenų, nes galima pasiskiepyti patogiu metu. Vaistinių vykdoma komunikacija pagerina skiepijimosi rodiklius ir gydymo įstaigose. Vaistininkams tuo tarpu suteikiama galimybė įgyti papildomą kvalifikaciją, o tai suteikia asmeninio pasitikėjimo ir didina profesijos matomumą ir pripažinimą visuomenėje“, – teigia I. Trečiokienė.

 

Kursus baigę vaistininkai įgis išplėstinės praktikos vaistininko profesinę kvalifikaciją, kuri suteikia teisę įgyti licenciją ir teikti Išplėstinės praktikos vaistininko paslaugas. Taigi vaistinės ir vaistininkai galės aktyviai prisidėti prie vakcinacijos apimčių didinimo.

Mokymus VU MF vaistininkams ves specialistai – dėstytojai ir praktikai. Su suaugusiųjų skiepijimo rekomendacijomis supažindins prof. Ligita Jančorienė, apie vakcinų kūrimą ir imuniteto susidarymo mechanizmus paskaitą skaitys prof. Aurelija Žvirblienė. Praktinius užsiėmimus su manekenais vykdys ilgametę patirtį turinčios slaugytojos.

VU MF prisidėti prie sveikatos priežiūros sistemos pažangos ugdant farmacininkų kompetencijas esant poreikiui planuoja ir vasarą.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
2 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button