Aktualijos

VRM apie mobilumo šalyje ribojimą: bus įrengti kontrolės postai, pasitelkta kariuomenė

Vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė sako, kad mobilumo ribojimui tarp savivaldybių užtikrinti bus įrengti stacionarūs kontrolės postai prie visų savivaldybių, kurie kontroliuos įvažiuojančių transporto priemonių srautą. Ji taip pat pažymi, kad bus pasitelkta kariuomenė.

„Vakar buvo parengtas bei su visomis viešojo saugumo tarnybomis aptartas ir suderintas ribojimų užtikrinimų planas (…). Pagal šį planą policija organizuoja stacionarius kontrolės postus prie visų savivaldybių ir kontroliuos įvažiuojančias transporto priemones.

Tai yra numatyta nuo gruodžio 18 d. 13 val. iki gruodžio 20 d. 21 val., nuo gruodžio 23 d. 13 val. iki gruodžio 27 d. 21 val. bei nuo gruodžio 31 d. 13 val. iki sausio 3 d. 21 val.“, – spaudos konferencijoje antradienį sakė ji.

Anot ministrės, iš viso bus įrengta apie 250 kontrolės postų, pasitelkta ir daugiau policijos ekipažų.

„Bus įrengta apie 250 kontrolės postų. Įprastomis dienomis į gatves išvažiuoja 750 (policijos – ELTA) ekipažų, o šiomis dienomis į gatves išvažiuos 920 ekipažų. Kalbant apie kitas dienas, tomis dienomis bus vykdoma kontrolė mobiliu principu. Taip pat į gatves išvažiuos papildomai 60 ekipažų“, – pranešė ji.


Ministrė pridūrė, kad dalis įvažiavimų į miestus ir savivaldybes bus užtverti techninėmis priemonėmis, bus įrengtos kameros, pastatyti draudžiamieji ženklai. Visgi ji pripažino, kad „tikriausiai neįmanoma visų kelių užtverti“.

„Apeliuojame į žmonių sąmoningumą ir supratingumą. Policijos pareigūnai ir visos institucijos yra pasirengusios užtikrinti, kad šie ribojimai būtų maksimaliai vykdomi ir kad nereikėtų taikyti sankcijų ar griežtesnių priemonių“, – tikino ji.

A. Bilotaitė taip pat teigė, kad siekiant riboti gyventojų judėjimą bus pasitelkta ir kariuomenė.

„Šioje situacijoje mums neužteks vien policijos pajėgų, todėl (…) buvo susiderinta su Krašto apsaugos ministerija dėl karo policijos įsitraukimo, taip pat dėl Šaulių sąjungos įsitraukimo, kas puikiai suveikė pavasarį“, – kalbėjo ministrė.

Anot A. Bilotaitės, ji dar šiandien ketina susitikti su savivaldybių atstovais aptarti, kaip būtų galima efektyviai užtikrinti minėtus mobilumo apribojimus.

„Kadangi yra reikalingas savivaldos įsitraukimas, šiandien 16 val., šiuo klausimu rengiu pasitarimą su savivaldybių vadovais, apsitarsime dėl savivaldybių bendradarbiavimo su policija ir reikiamos infrastruktūros“, – sakė ji.

Visgi ministrė pažymėjo, kad jei įvestos priemonės nesuveiks, Vyriausybė yra pasiryžusi taikyti griežtesnį apribojimų planą.

„Jei šios priemonės nesuveiks ir matysime, kad situacija yra negerėjanti, esame apsitarę ir turime griežtesnių priemonių planą, kurį esant reikalui imsimės įgyvendinti“, – teigė ji.

Nuo 2020 gruodžio 15 dienos 24 val. iki 2021 m. sausio 3 d. 24 val. Lietuvoje bus ribojimas judėjimas tarp savivaldybių, išskyrus atvejus, kai vykstama dėl artimųjų giminaičių mirties ar atlikti darbo, kai darbo vieta kitoje savivaldybėje ar dėl būtinosios medicininės pagalbos.

Judėjimo ribojimas nebus taikomas ir tais atvejais, kai vykstama į/iš oro uostą, dėl sveikatos priežiūros paslaugų bei taip pat dėl kitų objektyviai pagrįstų neatidėliotinų priežasčių, kai vykimas į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę yra neišvengiamai būtinas.

Šis ribojimas netaikomas asmenims, kurie vyksta į kitą nei savo gyvenamosios vietos savivaldybę, kurioje turi nekilnojamojo turto, priklausančio jiems nuosavybes teise.

Vyriausybė taip pat nusprendė, kad gyvenamąją vietą palikti bus draudžiama, išskyrus tuos atvejus, kai vykstama į darbą, prekybos vietą, į nekilnojamojo turto objektą, valdomą nuosavybės teise, laidotuves, dėl sveikatos priežiūros ir kitų būtinųjų paslaugų ar objektyviai pagrįstų priežasčių, kai vykimas neišvengiamai būtinas.

Taip pat gyvenamąją vietą bus leidžiama palikti, kai ne daugiau nei vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariai vyksta pasivaikščioti atvirose vietose bei tais atvejais, kai vykstama prižiūrėti sergančiųjų ar negalinčių savimi pasirūpinti asmenų.

Monika Grigutytė (ELTA)

Nuotr.: Žygimantas Gedvila, BNS

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

10 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.


Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Back to top button