Aktualijos

Vilnius naujų sprendimų miesto ieško kartu su užsienio studentais

2019 m. birželio mėnesį Vilniaus miesto turizmo ir plėtros agentūra  „Go Vilnius“ sulaukė Lietuvoje besistažuojančių lietuvių kilmės studentų iš JAV ir Kanados. Studentai ne tik pažindinosi su agentūros veikla, vykdomais projektais ir pasiekimais, bet ir patys dalyvavo veiklose atlikdami jiems skirtas užduotis.

9 studentai iš už Atlanto birželio 15 d. – liepos 21 d. Lietuvą lanko ir čia stažuojasi pagal programą „Lietuvių išeivijos studentų stažuotė“ (LISS), kurią įgyvendina JAV lietuvių bendruomenė. Ši programa suteikia studentams galimybę stažuotis pagal savo pasirinktą profesiją, patobulinti lietuvių kalbos žinias ir susipažinti su Lietuvos kasdieniniu bei kultūriniu gyvenimu ir šiose srityse vykstančiais pokyčiais.

„Džiaugiamės, kad norinčių dalyvauti stažuotėse Lietuvoje studentų skaičius vis auga. Nuo LISS įkūrimo praėjus daugiau nei dešimtmečiui programoje jau dalyvavo virš penkių šimtų studentų ir moksleivių. Stažuočių metu programos dalyviai gali kur kas geriau pažinti Lietuvą, jos vidinius procesus, bei sustiprinti savo socialinius ryšius. Taip Lietuva jiems tampa dar artimesnė. Taip pat LISS programa turi intensyvią kultūrinę programą – studentai keliauja po Lietuvą, susitinka su šviesiais Lietuvos žmonėmis taip giliau suvokdami lietuvių tapatybę. Taip pat jie atranda kuriančią, aukštųjų technologijų vakarietišką Lietuvą – lankosi biomedicinos, lazerių įmonėse, aukštųjų technologijų mokslo centruose.“, – sako LISS programos vadovė Romena Čiūtienė. Pasak jos, programos dalyviai, sėkmingai užbaigę stažuotę, ne tik gali savo gyvenimo aprašymą papildyti darbo Lietuvoje patirtimi, bet ir gauna universitetinių kreditų, kadangi JAV Lietuvių bendruomenė bendradarbiauja su Lietuvos universitetais: nuo 2010 m. – su Vytauto Didžiojo universitetu, 2017 m. – su Vilniaus universitetu  ir Vilniaus Gedimino technikos universitetu.

 

„Go Vilnius“ specialistai stažuotojus į agentūros veiklas įtraukė skirdami jiems užduotis trimis temomis:  bendradarbystės erdvės mieste sukūrimas, talento kelio įvertinimas ir inovacijos Vilniuje.

Pirmoji tema – bendradarbystės erdvės (angl. coworking place) po atviru dangumi mieste sukūrimas. Studentai buvo pakviesti pateikti savo pasiūlymus, kokia ši erdvė galėtų būti. Atlikę šią užduotį, stažuotojai pristatė savo rekomendacijas detaliau apsvarstę tinkamiausių miesto vietų, dizaino ir funkcionalumo klausimus.

Užduotis apie talento kelią buvo deleguota studentams, pasiryžusiems paanalizuoti vieną iš „Go Vilnius“ funkcijų – pagalbą užsienio talentams įsikuriant Vilniuje. Studentų komanda, apsilankiusi konkrečiose viešąsias paslaugas teikiančiose įstaigose ir imituodama konkrečias situacijas, kuriose gali atsidurti Vilniuje įsikūręs svečias iš svečios šalies, vertino įvairias viešąsias paslaugas – viešojo transporto, sveikatos, Migracijos departamento prie LR Vidaus reikalų ministerijos ir „Sodros“ teikiamas paslaugas, registracijos į vaikų darželius klausimus. Stažuotojai pateikė ne tik vertinimus, bet ir savo pasiūlymus, kaip viešąsias paslaugas būtų galima optimizuoti.

 

Trečiajai užduočiai – inovacijos Vilniuje – studentai atsidavė itin kūrybiškai ir sukūrė papildytos realybės technologijos mobiliąją programėlę, siūlančią fotografuoti ar skenuoti QR kodus (angl. quick response) įvairiose Vilniaus vietose. Naujasis produktas, pavadintas „Vilnius AR: SPOT LT“, užfiksavęs vietą mobiliajame įrenginyje, parodytų tekstinę ir vaizdinę informaciją apie konkretų objektą. Studentai ne tik įvertino techninius reikalavimus, tikėtiną naudą ir galimą įtaką atvykstamajam turizmui, bet ir pasiūlė metodus, kaip turistus paskatinti naudotis programėle, bei įrankius, kaip sudominti turistus aplankyti kuo daugiau turistinių objektų mieste.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button