Spalio 5–6 dienomis Vilniuje vyks Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio (LLKS) ginkluotojų pajėgų vado, LLKS Tarybos 1949 m. vasario 16 d. deklaracijos signataro, LLKS Tarybos prezidiumo pirmininko pirmojo pavaduotojo, nuo 1953 m. – aukščiausiojo LLKS ir dėl nepriklausomybės kovojančios Lietuvos pareigūno, brigados generolo Adolfo Ramanausko-Vanago valstybinių laidotuvių ceremonija.

„Šie metai Lietuvai yra išties ypatingi – šimtmečio akivaizdoje buvo rasti ilgai ieškoti tuometinio faktinio laisvos Lietuvos vado Adolfo Ramanausko-Vanago palaikai. Mūsų tautos didvyris bus palaidotas garbingai ir už tai visos Lietuvos vardu noriu padėkoti istorikams ir archeologams, prisidėjusiems prie šios dovanos Lietuvai ir jos žmonėms“, – sako Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Visuomenė kviečiama atsisveikinti su velionio palaikais spalio 5 d. nuo 10 iki 20 val. Vilniaus universiteto Šventų Jonų bažnyčioje. Šventosios Mišios Vilniaus universiteto Šventų Jonų bažnyčioje bus aukojamos 18 val.

Spalio 6 d. visuomenė galės atsisveikinti su palaikais nuo 10 iki 12 val. Vidudienį karstas bus išnešamas ir gedulinga procesija vyks į Arkikatedrą baziliką, kur 13 val. šv. Mišias aukos arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas. Po jų, 14 val., laidotuvių procesija vyks į Antakalnio kapines.

Seimas 2018 metus yra paskelbęs Adolfo Ramanausko-Vanago metais, o Vyriausybė patvirtino 100-ųjų gimimo metinių minėjimo planą. Parengta plati kultūrinė, edukacinė, mokslinė programa, kuri padės plačiau atskleisti šią iškilią asmenybę, parodys kovos kelią už Lietuvos laisvę.

Adolfas Ramanauskas-Vanagas buvo mokytojas, sovietams okupavus Lietuvą, įsijungė į partizaninę kovą už Lietuvos nepriklausomybę, tapo vienu iškiliausių partizanų vadų, jam buvo suteiktas brigados generolo laipsnis.

A. Ramanauskas-Vanagas kartu su kitais septyniais partizanų vadais 1949 vasario 16 d. pasirašė Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio deklaraciją. Seimas įstatymu pripažino deklaraciją Lietuvos valstybės tęstinumui itin reikšmingu teisės aktu. Šiuo dokumentu Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdis paskelbė, kad prisiima atsakomybę vadovauti nepriklausomos bei demokratinės Lietuvos valstybės atkūrimui.

A. Ramanauskas-Vanagas 1956 m. buvo suimtas, kankintas, o 1957 m. lapkričio 29 d. Vilniuje sušaudytas.

A. Ramanausko-Vanago palaikai šiais metais buvo rasti Našlaičių kapinėse Antakalnyje. Palaikų autentiškumas nustatytas atlikus teismo antropologinę analizę, kaukolės ir asmens fotografijų sugretinimus bei DNR tyrimus.

Valstybinių laidotuvių programa

Spalio 5 d., penktadienis

~9.30 val. Velionio palaikų atvežimas į Vilniaus universiteto Šventų Jonų bažnyčios
vidinį kiemą

10.00–20.00 val. Visuomenės atsisveikinimas su velionio palaikais Vilniaus universiteto. Šventų Jonų bažnyčioje

18.00 val. Šventosios Mišios Vilniaus universiteto Šventų Jonų bažnyčioje

Spalio 6 d., šeštadienis

10.00–12.00 val. Visuomenės atsisveikinimas su velionio palaikais Vilniaus universiteto. Šventų Jonų bažnyčioje

12 val. Karsto išnešimas iš Vilniaus universiteto Šventų Jonų bažnyčios. Atsisveikinimo su Lietuvos kariuomene ceremonija vidiniame. Šventų Jonų bažnyčios kieme.

Po ceremonijos – gedulingos procesijos vykimas į Arkikatedrą baziliką

13.00 val. Šventos Mišios Vilniaus Šv. vyskupo Stanislovo ir Šv. Vladislovo arkikatedroje bazilikoje. Mišias aukoja J.E. arkivyskupas metropolitas Gintaras Grušas

14.00 val. Laidotuvių procesijos vykimas į Antakalnio kapines

15.00 val. Laidotuvės Antakalnio kapinėse

Įvertink šį straipsnį

Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!

0 skaitytojai (-ų) įvertino

Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Rekomenduojami VIDEO

Susiję straipsniai

Reklama

Ar karinių pratybų metu Vilniuje turi būti skelbiama komendanto valanda?

Welcome Back!

Login to your account below

Retrieve your password

Please enter your username or email address to reset your password.

Add New Playlist