Aktualijos

Vilniuje sienas aprašinėjęs vaikinas nubaustas laisvės apribojimu

Sostinės teismai vaikiną, Vilniaus pastatų sienas aprašinėjusį užrašais „Gigs“, nubaudė dvejų metų laisvės apribojimu.

Kaltu pripažintas V. P. taip pat turės atlyginti Vilniaus miesto savivaldybei 1,5 tūkst. eurų, o draudimo bendrovei – 1,4 tūkst. eurų siekiančią turtinę žalą bei neatlygintinai išdirbti 200 valandų globos ar rūpybos įstaigose.

Tokį Vilniaus miesto apylinkės teismo sprendimą šią savaitę patvirtino apeliacine tvarka bylą išnagrinėjęs Vilniaus apygardos teismas. 

 

V. P. pripažintas kaltu dėl septyniolikos užrašų, aerozoliniais dažais apipurkšto automobilio bei narkotinių medžiagų platinimo.

Bylos duomenimis, bute jis laikė beveik 14 gramų kanapių, o kai į vaikino butą daryti kratos atvyko pareigūnai, narkotikus jis mėgino nuleisti į klozetą.

Dėl dar 19 užrašų „Gigs“ vilnietis išteisintas, teismui įvertinus, jog nėra duomenų, kad būtent V. P. yra jų autorius.

 

Pirmosios instancijos teismo nuosprendį apskundęs prokuroras teismo prašė pripažinti V. P. kaltu dėl visų užrašų bei skirti gerokai griežtesnę – realią trejų metų laisvės atėmimo bausmę. Prokuroras teigė, kad teismas neįvertino nuteistojo veikų pavojingumo ir atkreipė dėmesį, jog jis pripažintas kaltu dėl narkotikų platinimo. 

Prokuroro vertinimu, dėl užrašų vaikino kaltę įrodo tai, kas per kratą jo namuose rastos piešimo ir spalvinimo priemonės bei piešiniai, o duodamas parodymus jis pripažino pasirašinėjęs slapyvardžiu „Gigs“, nors teigė, kad taip gali pasirašinėti ir kas nors kitas.

Vis dėlto apeliacine tvarka bylą išnagrinėjęs teismas įvertino, kad nuteistojo namuose rasti piešimui skirti daiktai nesudaro galimybės nustatyti, kurie mieste pastebėti piešiniai buvo jo, o kurie galėjo būti kitų asmenų: „Jo namuose rasti daiktai tik patvirtina aplinkybę, kad nuteistasis visgi piešė ant Vilniaus mieste esančių pastatų sienų (…), bet, vadovaujantis šiomis aplinkybėmis, nėra galimybės identifikuoti, kurie būtent piešiniai buvo padaryti V. P., o kurie kitų asmenų“.

 

Apeliacine tvarka bylą nagrinėjęs teismas taip pat įvertino, kad skirta teisinga bausmė, nes nusikaltimus V. P. padarė būdamas jauno amžiaus, šiuo metu dirba, anksčiau nebuvo teistas.

„Teismo posėdžio apeliacinės instancijos teisme paaiškino, kad šiuo metu įsidarbino, kanapių neberūko, skaito knygas, sportuoja, atsiribojo nuo senų draugų, vaikšto pas krišnaistus ir bendravimas su jais padeda atsiriboti nuo visko, kas bloga. Visos šios išvardytos aplinkybės duoda pagrindo teigti, kad nuteistasis išties deda aktyvias pastangas, siekdamas keisti savo elgesį teigiama linkme“, – rašoma Vilniaus apygardos teismo nutartyje.

Todėl teisėjų kolegija įvertino, jog laisvės atėmimo bausmė būtų neproporcinga ir laisvės apribojimas bei numatyti įpareigojimai būtų veiksmingesnė priemonė koreguojant jo elgesį. 

 

Įvertinęs visas šias aplinkybes teismas pripažino nuteistąjį kaltu tik dėl dar vieno užrašo, dėl kurio padarymo jis anksčiau buvo prisipažinęs, tačiau pirmosios instancijos teismo paskirtų bausmių nepakeitė.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
13 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
6 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Virginija
Virginija
1 metus

Aš niekaip nesuprantu kuo nusikalto globos ir rūpybos pacientai…ar jūs norėtumėt tokios slaugos?

Onute
Onute
1 metus

Seniai reikejo.Vilnius baisus nuo tu apipaisytu sienu!!!Baisus.Geda.Bausti visus net jeigu tik taska uzdes.As tai nagus kapociau.

Misija
Misija
1 metus
Atsakinėti į  Onute

Onute, rimtai? Kapotumėte nagus? Vaikams už padėtą tašką?

A.K.
A.K.
1 metus

Pagaliau! Seniai reikėjo! Bet koks graffiti art, pabrėžiu, ART, turi būti aptartas su miesto savivaldybe ir tam turi būti išduotas leidimas. Dar pieštų bent kažką gražaus, kaip New York’e, o tai ne, tag’us tik ir mokam.

...
...
1 metus
Atsakinėti į  A.K.

Atrodo nlb žinai kas yra tagas

Pilietis
Pilietis
1 metus

Siulau kitus užrašus valyti iš teismams skiriamų lėšų

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button