Aktualijos

Vilniuje atveriamas naujas zoologijos papiktino dalį visuomenininkų (atnaujinta)

Vilniuje, prekybos parke „Ogmios miestas“ Šiaurės miestelyje duris ketvirtadienį atvers naujas zoologijos sodas, grupė visuomenininkų žada piketus besipiktindami, kad gyvūnams tai taps „kalėjimu iki gyvos galvos“.

Aplinkos apsaugos agentūra, po daugiau nei dvejus metus trukusių procedūrų, šią vasarą išdavė leidimą viešajai įstaigai „Zoopark.lt“ vykdyti zoologijos sodo veiklą, BNS patvirtino Agentūros Aplinkos apsaugos agentūros Leidimų skyriaus vedėjas Darius Mikelaitis.

„Jiems suteikta teisė tos veiklos vykdymui. Prašymo nagrinėjimas užtruko apie porą metų. Tiesiog pareiškėjas tuo metu netenkino keliamų reikalavimų, šiuo metu buvo išpildytos visos sąlygos, kurios numatytos teisės aktų reikalavimuose, priešingu atveju leidimas nebūtų išduotas. Veiklos vykdymo metu yra kontrolės mechanizmas, bus žiūrima, kaip ji vykdoma“, – sakė D. Mikelaitis.

 

„Ogmios miesto“ atstovai BNS patvirtino, kad viešoji įstaiga „Zoopark.lt“ nuomojasi patalpas „Ogmios mieste“ bei užtikrins idealias gyvenimo sąlygas nelaisvėje išveistiems gyvūnams.

„Visi gyvūnai yra atvežti iš kitų Europos zoologijos sodų, išveisti nelaisvėje ir nėra prisitaikę gyventi laukinėmis sąlygomis. Įgyvendinant projektą, buvo daug konsultuojamasi su šios srities specialistais, mokslininkais, vadovaujantis jų rekomendacijomis šiame zooparke įsikurs tik gyvūnai, kurių gyvenimo sąlygos gali būti jiems sukurtos idealiai“, – atsakyme BNS teigė „Ogmios centro“ marketingo vadovas Edgaras Valickas.

Anot jo, zooparke nebus didelių gyvūnų, nes jiems negalėtų būti užtikrintos puikios gyvenimo sąlygos, todėl čia apsigyvens tik mažųjų rūšių gyvūnai, t.y. žuvytės, triušiukai, beždžionėlės.

 

„Gyvūnams yra užtikrintos sąlygos visaverčiam gyvenimui ir dauginimuisi. Pastate yra įdiegta moderni rekuperacinė sistema, per valandą pakeičia patalpose esantį orą keturis kartus. Zoologijos sodas suskirstytas į zonas, kuriose yra  sukurtas mikroklimatas, palankus kiekvienai rūšiai. Architektai ir dekoratoriai pasistengė sukurti maksimaliai komfortabilią aplinką geroms gyvūnų gyvenimo sąlygoms“, – teigia E. Valickas.

Tinklalapyje zoopark.lt skelbiama, kad zoologijos sodas „Ogmios mieste“, Verkių gatvėje Vilniuje bus atidarytas ketvirtadienį, rugpjūčio 30-ąją, jame bus apie 60 gyvūnų rūšių, iš viso – apie 200 gyvūnų, tarp jų – primatai, varliagyviai, vabzdžiai ir kiti. Įstaigai priklauso ir zoologijos sodas Prekybos ir laisvalaikio centre „Mega“ Kaune.

Savo ruožtu apie dešimt visuomenininkų išreiškė viešą pasipiktinimą verslininkų planais kurti „vaikų žaidimų aikštelę – zoologijos sodą“, kur, anot jų, „žaislais taps laukiniai gyvūnai“. Kaip BNS sakė vienas visuomenininkų Laurynas Stasiukynas, kelios dešimtys žmonių ketina rinktis ketvirtadienį į protestą „Ogmios mieste“, kur išsakys savo poziciją prieš „įkalinamus gyvūnus“.

 

„Mūsų pagrindinis tikslas – pasisakyti prieš laukinių gyvūnų įkalinimą uždarose patalpose. Tai yra netinkamos sąlygos laukiniams gyvūnams nei gyventi, nei veistis“, – pabrėžia L. Stasiukynas.

Išplatintame pranešime teigiama, kad zoologijos sode neturėtų būti jokių primatų, saugomų laukinių gyvūnų, kuriems reikia daugiau erdvės, nei galėtų būti suteikta prekybos centre.

„Aš nepritariu tokio zoologijos sodo steigimui, nes visų pirma tai yra maža erdvė zoologijos sodui, o gyvūnai neturi gyventi kelių kvadratinių metrų narvuose. Jiems bent jau turi būti erdvės gyvenimui. Antra – manau, kad šiame zoologijos sode gyvūnai bus liečiami, glostomi, niurkomi ir tai yra savotiškas jų kankinimas. Gyvūnai bus nuolat tampomi kol suvargs, pavargs, nusikankins“, –pranešime teigė Vilniaus universiteto docentė Ingrida Prigodina Lukošienė.

 

Pažymima, kad susirūpinimą kelia, pavyzdžiui, didelėse bendruomenėse gyvenančių surikatų, taip pat naktimis aktyvių vaisėdžių šikšnosparnių ir kitų gyvūnų laikymo sąlygos.

Autorius: Ignas Jačauskas

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 
Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
3 Komentarai
naujausius
seniausius labiausi vertinti
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Katinas Gaša
Katinas Gaša
2 metus

Prieš leidžiant tokią veiklą savinikai turėtų nepertraukiamai atsėdėti patys už ģrotelių bent du metus tokio prekybos centro viduje, žinòma geŕai pamaitinti, su sveikatos patikra. Jei po 2 metų vis dar norėtų- tada savo narvų vietoj tegu.

vaidas
vaidas
2 metus

bent jau tikrai ne tas, kuris nieko nepasiekęs, rašo internete komentarus apie tai, kas jam atrodo blogai 🙂

Linas
Linas
2 metus

kas yra visuomenininkas? zmogus savo gyvenime nieko nepasiekes ir tik kalbantis kas blogai aplinkui

Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button