Aktualijos

Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos ugniagesiai gelbėtojai įsikurs naujame pastate

Siekiant užtikrinti greitesnį reagavimą į gyventojų iškvietimus, šiemet pradėta Vilniaus priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos pastato rekonstrukcija. Rekonstravus pastatą, ugniagesiai gelbėtojai grįš į atnaujintas ir modernizuotas patalpas – bus apšiltinti pastatų fasadai, pakeisti langai ir durys, garažo stogas ir vartai. Patalpų plotas išaugs iki 1,5 tūkst. kv. m, jose bus įrengtos 23 darbo vietos. Trečiadienį į rekonstruojamos gaisrinės pastato pamatus buvo įkasta simbolinė kapsulė su laišku ateities kartoms.

„Šiandien išties svarbi diena, kuri žymi naujo etapo pradžią. Labai džiaugiuosi, kad pareigūnai netrukus dirbs atnaujintame pastate, bus arčiau gyventojų, jiems bus užtikrintos orios ir patogios darbo sąlygos. Pareigūnai galės naudotis šiuolaikiška infrastruktūra ir darbo priemonėmis – tai nepaprastai svarbu žinant, koks fiziškai ir emociškai sunkus yra ugniagesio gelbėtojo darbas. Mes aktyviai sprendžiame klausimus, susijusius su visos šalies ugniagesių aprūpinimu reikiamomis darbo priemonėmis. Išsprendus šias problemas, mūsų ugniagesiai gelbėtojai darbe galės jaustis saugesni ir bus dar labiau motyvuoti“, – kalbėjo vidaus reikalų viceministras Vitalij Dmitrijev.

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktorius S. Greičius pažymėjo, jog šis projektas – labai gražus kelių institucijų bendradarbiavimo pavyzdys.

 

„Netrukus turėsime modernią gaisrinę, kurioje bus įgyvendinti nauji techniniai sprendimai, o ugniagesiams sudarytos geros sąlygos ne tik dirbti, bet ir treniruotis, tobulinti savo įgūdžius. Laikas prabėgs labai greitai ir po kelių dešimtmečių čia stovės kiti žmonės, kuriems reikės atnaujinti šiuos pastatus. Todėl šiandien į pamatus įleidžiame simbolinę kapsulę su laišku ateitiems kartoms. Na, o kol kas ugniagesiams gelbėtojams linkiu kantrybės ir tvirtybės dirbant, bei vilties, matant kaip kyla naujas pastatas,“ – sakė departamento direktorius. 

Vykdant darbus, bus rekonstruoti ne tik pastatai, tačiau sutvarkyta ir infrastruktūra bei aplinka. Ugniagesiai gelbėtojai turės galimybę savo parengtį stiprinti trijose lauko mokomosiose aikštelėse, viena jų bus skirta sportinei veiklai. Automobilių stovėjimo aikštelėje bus įrengtos 54 automobilių statymo vietos. Sutvarkius sklypą, jis bus apjuostas tvora. Taigi po rekonstrukcijos ugniagesiai turės geresnes sąlygas dirbti ir treniruotis. Rekonstrukcijos metu Vilniaus apskrities priešgaisrinės gelbėjimo valdybos 1-osios komandos ugniagesių technika bus laikoma palapinėje.

Pastato atnaujinimu ir pritaikymu ugniagesių poreikiams rūpinasi valstybės nekilnojamąjį turtą valdanti ir jo priežiūrą užtikrinanti valstybės įmonė Turto bankas.

 

Bendra projekto vertė sudaro 3,03 mln. eurų, iš jų – 2,4 mln. eurų bus skirti rekonstrukcijos darbams. Juos atliks AB „Panevėžio statybos trestas“, su šia akcine bendrove po viešųjų pirkimų konkurso pasirašyta rangos sutartis. Numatoma pastato rekonstrukcijos pabaiga – 2022 metų pirmasis ketvirtis.

Pirmieji ugniagesiai rekonstruojamame pastate – Karoliniškėse, Rolando Jankausko g. 2 (anuomet – Viesulo g.), darbą pradėjo prieš 39 metus, t. y. 1982 metais.

Šiandien Vilniaus miesto apsaugą užtikrina 6 ugniagesių komandos.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
3 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button