Aktualijos

Vilniaus Naktinės ekonomikos komisija nepritaria svarstomoms Triukšmo valdymo įstatymo pataisoms

Vilniaus savivaldybės Naktinės ekonomikos komisija vakar priėmė rezoliuciją, kuria nepritardama Seime pateiktoms Triukšmo valdymo įstatymo ir Administracinių nusižengimų kodekso pataisoms. Komisija siūlo atsiimti Triukšmo valdymo įstatymo pataisą, nes ji gali sukurti papildomų teisinių spragų, nes nėra sukuriamas praktinis įgyvendinimo mechanizmas ir tvarka. Komisija įžvelgia Administracinių nusižengimų kodekso normų konkurenciją, kuri yra problemų priežastis ir turėtų būti išspręsta. Komisijos nuomone, naujos Seime svarstomos pataisos gali sukelti neigiamų padarinių ne tik Vilniui, bet ir visai Lietuvai.

„Siūlymas keisti teisės normas savo esme gali sukelti daugiau neigiamų pasekmių nei teigiamų ir nesprendžia esamos problemos, tačiau viešumoje tos kritikos nesigirdi. Šia rezoliucija siekiame, kad diskurse atsirastų ir savivaldybės pozicija bei alternatyvūs pasiūlymai, kurie orientuoti į realų problemos sprendimą“, – kalbėjo savivaldybės Naktinės ekonomikos komisijos pirmininkė, Tarybos narė Deimantė Rimkutė.

Pasak Komisijos atstovės, siekdami spręsti problemą pirmiausiai turime koreguoti dabartinį reguliavimą, kad už barų, kavinių, klubų ir kitų panašaus pobūdžio vietų keliamą triukšmą būtų baudžiami teisėti šio triukšmo skleidėjai ir būtų taikomas ne 488-as Administracinių nusižengimo kodekso straipsnis, o 48-asis, kuris kalba apie Triukšmo valdymo įstatymo pažeidimą. Triukšmo rodiklius pažeidžiantys asmenys yra baudžiami ne pagal tą Administracinių nusižengimų kodekso straipsnį, pagal kurį vertėtų tai daryti.

 

Rezoliucijoje teigiama, kad nuoseklus kodekso 48-ojo str. taikymas užtikrintų, kad teisėtas triukšmo valdytojas, juridinio asmens savininkas ar kitas įgaliotas asmuo atsakytų už triukšmo lygio pažeidimus. 

Įtvirtinus rezoliucijoje siūlomas pataisas, būtų užtikrinama, kad triukšmo valdytojai imtųsi papildomų priemonių, skirtų triukšmo prevencijai, statistikoje atsispindėtų triukšmo valdytojui, pvz., juridiniam asmeniui, pritaikytos administracinės nuobaudos, administracinio poveikio priemonės. 

Rezoliucijoje taip pat prašoma įtraukti Vilniaus miesto savivaldybės atstovus bei Naktinės ekonomikos komisijos narius į galimas Administracinių nusižengimų kodekso bei kitų įstatymų, susijusių su triukšmo valdymu, pataisų darbo grupes.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
9 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button