Aktualijos

Vilniaus miesto klinikinėje ligoninėje – du nauji deguonies aparatai

Į Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Antakalnio klinikas pristatyti du nauji didelės tėkmės deguonies terapijos aparatai. Jie leis palengvinti sunkiai sergančių ir reanimacijos ar intensyvaus sekimo palatose dėl koronaviruso pandemijos atsidūrusių pacientų būklę.

Laiku skiriant didelės tėkmės deguonies terapiją yra didesnė nei 50 proc. tikimybė išvengti sunkiai sergančių pacientų intubacijos ir dirbtinės plaučių ventiliacijos.

„Didelės tėkmės deguonies terapija – auksinis standartas siekiant išvengti paciento intubacijos, kai nebepadeda įprasta deguonies terapija. Ją gerai toleruoja pacientai, nes gali patys šiek tiek apsitarnauti, judėti, valgyti. Ši terapija sunkiai sergantiems pacientams skiriama reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriuose arba intensyvaus stebėjimo padaliniuose“, – teigia VšĮ Vilniaus miesto klinikinės ligoninės Anesteziologijos ir intensyviosios terapijos klinikos vadovas Vygantas Kazlauskas. 

 

Du deguonies aparatus, kurių bendra vertė siekia 10 tūkst. eurų, klinikoms padovanojo investicinė grupė „Žabolis ir partneriai“.

Pasak klinikos atstovo V. Kazlausko, verslo ir visuomenės parama pandemijos laikotarpiu yra itin svarbi ir prisideda prie efektyvesnių paslaugų teikimo pacientams.

„Šiuo pandeminiu laikotarpiu pastebimas verslo labdaros projektų kryptingumas, tikslingumas ir kokybiškos įrangos dovanojimas. Džiugu, kad verslo atstovai, nusprendę teikti labdarą ligoninei, visada pasiklausia, ko labiausiai trūksta konkrečiu metu“, – sako V. Kazlauskas.

 

„Pandemija labai aiškiai parodė, kad susitelkusi visuomenė gali ir moka darniai įveikti iššūkius. Iš pandemijos ištrūksime tik tuomet, kai ne tik valstybė, bet ir visuomenė bei verslas reaguos ir dės daugiau pastangų pagelbėti pirmoje fronto linijoje esantiems medikams“, – teigia A. Žabolis. 

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
12 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button