Aktualijos

Vilniaus gimdymo namai laukia 3000-osios gimdyvės: paruošė ypatingą dovaną

Gruodžio 12 d., antradienį, iki vidurdienio Vilniaus gimdymo namuose (VGN) laukiama 3000-osios gimdyvės šiais metais. Laimingoji mama gaus dovanų specialią dėžę-lovelę, kuri pirmąjį gyvenimo pusmetį užtikrins mažylio saugumą.

VGN direktorė gydytoja Kornelija Mačiulienė džiaugiasi, kad jos vadovaujamuose gimdymo namuose gimstamumas šiemet toks pat didelis, kaip ir praėjusiais metais. „Pernai pagal visas suvestines mes buvome antri Lietuvoje po Santaros klinikų. Šiemet, kas yra labai smagu, gimdymų skaičius išlieka stabilus ir tikrai aukštas, nors visoje šalyje dėl emigracijos jis mažėja“, – teigia 10 metų šiai sostinės gydymo įstaigai vadovaujanti medikė.

Tęsdamas gražią tradiciją paminėti įstaigai svarbias datas ir skaičius, šiais metais VGN kolektyvas nutarė 3000-ajai gimdyvei įteikti pirmo būtinumo kūdikio dėžę-lovelę, vadinamąjį „Kūdikio lizdą“. Jame mama ras specialiai naujagimiui tinkamo kietumo, orui pralaidų čiužinuką, vieną medvilninę ir vieną vandeniui atsparią, bet orui pralaidžią paklodę.

 

Šias dėžes-loveles gaminančios socialinio verslo įmonės vadovė Rasuolė Jasnauskienė pasakoja „lizdo“ idėją nusižiūrėjusi Suomijoje. Tenykštė valdžia panašias kraičio dėžes šeimoms pradėjo dovanoti dar 1930 m. Taip buvo siekiama palengvinti vargingai gyvenančių ir socialinių įgūdžių neturinčių šeimų buitį, mat neretoje jų kūdikiai neturėjo savo lovos. Be to, norėta, kad kūdikių tėvai kartu su naujagimiais apsilankytų profilaktinei apžiūrai valstybinėse gydymo įstaigose. Esama duomenų, kad migdymas tokioje dėžėje apsaugo kūdikį nuo staigios kūdikių mirties sindromo (SKMS).

Būsimoms mamoms kursus VGN vedanti gydytoja akušerė-ginekologė Rūta Liutkevičienė tvirtina susižavėjusi kraitelio dėže visų pirma dėl visapusio kūdikio saugumo. „Jeigu mama sugalvotų kūdikėlį migdyti vienoje lovoje, tokioje dėžėje gulinčio vaikelio ji neužguls ir neužspaus, kad ir kaip pati būtų nuvargusi. Kai mažylis pradės sėstis, vartytis, net ir persisvėręs per dėžės kraštą, krisdamas iš tokio aukščio neužsigaus. Mama kartu su dėžele kūdikį gali lengvai pernešti iš vienos vietos į kitą – į virtuvę, vonią ar miegamąjį, nusinešti iki automobilio ir panašiai“, – kūdikio dėžės privalumus vardija gydytoja.

Pati su vyru dvi dukras auginanti gyd. R. Liutkevičienė svarsto, kad ši graži socialinio verslo iniciatyva Lietuvoje lėtai populiarėja dėl to, kad dėžė daugeliui neatrodo tokia prabangi kaip lova. „Tačiau mes pabrėžiame šios kūdikio dėžės saugumą. Kita vertus, norime šia dovana pagerbti 3000-ąją gimdyvę ne tik apvalaus skaičiaus, bet ir artėjančių švenčių proga“, – sako gyd. R. Liutkevičienė.

 

3000-asis naujagimis Vilniaus gimdymo namuose gimė dar praėjusią savaitę, gruodžio 9-ąją.

Per dieną VGN stacionare kasdien gimsta vidutiniškai 9–10 naujagimių.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button