Aktualijos

Vilniaus dabartis lenkia ateitį: 3 sostinėje sukurtos inovacijos, pelnė tarptautinius apdovanojimus

Klaipėdoje vykusiuose tarptautiniuose Europos Sąjungos (ES) investicinių projektų vykdytojų apdovanojimuose „Europos burės“ triumfavo Vilniaus įmonių atstovai, pristatę sostinės įmonėse kuriamus pokyčius biotechnologijų, medicinos produktų bei paslaugų kūrimo srityje. Vilniaus regiono ES projektų vykdytojai susišlavė net 3 apdovanojimus iš 8 – už inovatyviausius sprendimus, už įdomiausią smulkaus verslo projektą bei už suteiktas galimybes augti.

Trąšos, kurios nekenkia gamtai

Ekologiški produktai prasideda nuo ekologinių idėjų ir ekologiškos žemės – egzistuoja trąšos, kurios ūkininkams leidžia užauginti ne tik gausų, bet ir ekologišką derlių. UAB „Biomechanika“, naudojant pažangiausias kavitacijos technologijas, sukūrė organines trąšas, tausojančias aplinką.

„Mes gaminame organines trąšas, kurios padeda užauginti sveikesnį ir gausesnį derlių, tausoti aplinką ir vandens telkinius: šalies vidaus vandenis, ežerus, upes. Taip pat leidžia mažinti cheminių ir mineralinių trąšų panaudojimą žemės ūkyje, kuris gali būti žalingas aplinkai bei auginamam derliui,“ – sako apdovanotosios įmonės vadovas Artūras Vasiljevas.

 

Sveikesnio ir oraus gyvenimo viltis žmonėms su negalia

Po insultų ar sunkių fizinių traumų nukentėjusiems žmonėms dažnai tenka mokytis iš naujo vaikščioti, stiprinti raumenis, kęsti ilgą reabilitacijos procesą. Tai fiziškai ir psichologiškai sudėtingas procesas, kurį palengvinti nusprendė įmonės „Vildoma“ specialistai.

Vilniuje veikiančioje įmonėje sukurtas inovatyvus judesio treniruoklis sėkmingai skinasi kelią į medicinos rinką. Prietaisas įvertintas tarptautinėse parodose Europoje.
Treniruoklio kūrimo projekto vadovė Vida Adomaitienė sako, kad tokia inovacija gali praversti net 10 proc. ES gyventojų.

„Žinome, kad ES yra bent apie 10 proc. gyventojų, patiriančių judėjimo negalią, taigi sukūrėme daugiafunkcę robotizuotą sistemą šiems žmonėms padedančią pakilti į savo ūgį bei lavinti judesius. Atlikti moksliniai tyrimai patvirtino, kad treniruoklis turi teigiamos įtakos judesių amplitudžių pokyčiui, raumenų jėgai ir tonusui, stambiosios motorikos funkcijoms. Nemažiau svarbu ir tai, kad jis didina negalią turinčiųjų savarankiškumą ir teikia viltį gyventi ne tiks sveikesnį, bet ir orų gyvenimą“, – sako V. Adomaitienė.

 

Pasitelkus ES investicijas buvo pagamintas produkto prototipas, o šiuo metu aktyviai ruošiamasi treniruoklį pristatyti ir populiarinti medicinos rinkoje.

Išpopuliarėjusi naujovėlazerinė dermatologija

Vilniuje veikianti UAB „Sapiegos klinika“ po trejų veiklos metų susidūrė su gausėjančiu pacientu srautu ir nusprendė plėstis.

Galimybes augti suteikė ES investicinių fondų lėšos – nuo šiol šioje klinikoje atliekamos moderniausios procedūros, pasitelkiant pačias inovatyviausias, organizmą tausojančias lazerines technologijas.

 

Moderniausias paslaugas klinika siūlo ne tik savo pacientams: tobulėti ir mokytis dirbti su naujausia įranga gali ir medikai – po plėtros sukurtos naujos darbo vietos, įsigyta inovatyvi medicinos technika, o teikiamų paslaugų apimtys išaugo dvigubai.

Visoms trims Vilniaus įmonėms įspūdingų rezultatų siekti padeda ES 2014–2020 m. laikotarpio investicinių fondų lėšos. Be to, už sėkmingą jų panaudojimą ir pasiekimus visi projektai apdovanoti „Europos burėmis“: UAB „Biomechanika“ – už inovatyviausius sprendimus, UAB „Vildoma“ už įdomiausią smulkaus verslo projektą, o paslaugų ir klinikos plėtrą įvykdžiusi UAB „Sapiegos klinika“ už suteiktas galimybes augti.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
0 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button