Aktualijos

Verkių regioniniame parke stebėtas retas baubiantis nendrynų jautis

Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija informuoja, jog Verkių regioninio parko Ežerėlių geomorfologinyje draustinyje buvo pastebėtas labai retas, į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytas, paukštis – didysis baublys.

„Jei pastaruosiuos vakarus praleidžiate vaikštinėdami po Verkių regioninio parko Ežerėlių geomorfologinį draustinį nenustebkite jei einant taku išgirsit baubiant, lyg koks jautis būtų įklimpęs nendrynuose. Taip taip, ausys jūsų neapgauna, viename iš gausiai nendrėmis apaugusių ežerėlių baubia ne kas kitas, o retas, į Lietuvos Raudonąją knygą įrašytas paukštis – didysis baublys (lot. Botaurus stellaris)!“ – rašo Pavilnių ir Verkių regioninių parkų direkcija.

Nors vadinamas didžiuoju (išskleistų sparnų ilgis siekia nuo 1 m iki 1,3 m ilgio) jis yra tikras nendrynų slapukas, dėl savo maskuojančios išvaizdos sunkiai pastebimas, tačiau nesunkiai atpažįstamas iš žemo, duslaus balso panašaus į jaučio baubimą. Paukštis aktyviausiai baubia velyvą vakarą, maždaug valanda iki saulėlydžio ir 2 valandas po saulėlydžio taipogi anksti ryte auštant.

 
Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
11 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button