Aktualijos

Vandens kokybė Naujamiestyje taisosi: „Vilniaus vandenys“ paprašė ir namų administratorių bei bendrijų pagalbos

Naujamiesčio gyventojams susidūrus su laikinu vandens kokybės suprastėjimu, bendrovė „Vilniaus vandenys“ ir dieną, ir naktį toliau plauna vamzdynus. Po bendrovės įvykdytų magistralinių tinklų plovimų vandens kokybė Naujamiestyje akivaizdžiai gerėja ir iš gyventojų sulaukiama vis mažiau skundų. Siekiant kaip įmanoma greičiau atstatyti vandens kokybę visiems Naujamiesčio gyventojams, bendrovė paprašė ir daugiabučių namų administratorių, bendrijų atstovų įsitraukimo bei pagalbos.

Pasak „Vilniaus vandenų“ Gamybos tarnybos vadovo Tado Kazlausko, po bendrovės vykdomų magistralinių tinklų plovimų vandens kokybė Naujamiestyje akivaizdžiai gerėja. Jei savaitės pradžioje bendrovė dėl suprastėjusios kokybės sulaukdavo kelių šimtų vartotojų skundų, tai pastarosiomis dienomis jų fiksuojamas kelis kartus mažiau –  kelias dešimtis per dieną.

„Mūsų bendrovei vandens kokybės atstatymas Naujamiestyje yra svarbiausia pastarųjų dienų užduotis, norime šią problemą išspręsti iki galo, etapais išplaunant visus vandentiekio tinklus šiame rajone: specialia įranga naktimis plauname magistralinius ir skirstomuosius tinklus nuo susikaupusių nuosėdų, dienomis, pagal gautus klientų iškvietimus, vykdome gatvės tinklų ir namų įvadų plovimo darbus. Tačiau dar sulaukiame gyventojų laiškų ir skambučių dėl suprastėjusios vandens kokybės pačiuose butuose“, – sako „Vilniaus vandenų“ Gamybos tarnybos direktorius.

 

Kaip teigia bendrovės atstovas, dalis gyventojų pokyčių vis dar nejaučia dėl jų gyvenamajame daugiabutyje nepralaidžių vidaus tinklų, kuriais rūpinasi namą administruojanti įmonė arba bendrija. Todėl „Vilniaus vandenys“ kreipėsi į daugiabučių namų administratorius bei bendrijų atstovus, prašydama skubiai įvertinti situaciją pastatų vidaus tinkluose bei sudaryti galimybes bendrovės specialistams patekti į daugiabučių vandens mazgus prioriteto tvarka.

„Dalyje vietų, kuriose vykdyti plovimų per tą pačią dieną vykome iki trijų kartų, tapo aišku, jog pasiekti norimų rezultatų nepavyksta ir dėl užsikimšusių namo vidaus tinklų, į kuriuos dažnai mūsų specialistams patekti labai sudėtinga, tai vilkina ar net stabdo suplanuotus darbus“, – sako T. Kazlauskas. Po plovimų siekiant įsitikinti tiekiamo vandens kokybe, bendrovė ir kelis kartus padidino atliekamų vandens tyrimų skaičių. Tačiau įmonės atstovai susiduria su sunkumais, patenkant į kai kurių daugiabučių vandens mazgus ar kitas patalpas vandens mėginiams paimti.

„Dėl atliekamų darbų ir laikinai suprastėjusios vandens kokybės jaučiame atsakomybę ir dedame visas pastangas, kad problema būtų išspręsta kaip įmanoma greičiau, taip pat tikimės ir didesnio visų susijusių šalių įsitraukimo, geranoriškumo ir pagalbos, atstatant vandens kokybę Naujamiesčio gyventojams“, – teigia „Vilniaus vandenų“ Gamybos tarnybos vadovas.

 

Bendrovė „Vilniaus vandenys“ jau atliko du darbų etapus, kurių metu naktimis specialia įranga buvo plaunami magistraliniai vandentiekio tinklai.

Trečiojo ir ketvirtojo plovimo etapų metu (III – rugsėjo 3-ąją nuo 22 val. iki 6 val. ir IV – rugsėjo 6-ąją nuo 22 val. iki 6 val.) „Vilniaus vandenys“ plaus skirstomuosius vandentiekio tinklus. Jų metu gyventojams bus laikinai nutrauktas vandens tiekimas (rugsėjo 3-ąją – Konarskio gatvėje, rugsėjo 6-ąją – Smolensko, Birželio 23-osios, Statybininkų ir  T. Ševčenkos gatvėse), galimas ir laikinas vandens kokybės suprastėjimas.

Vis tik „Vilniaus vandenų‘ atstovai dar kartą pabrėžia, kad vandentiekio atnaujinimo darbai šioje Sostinės dalyje buvo būtini. Šioje miesto dalyje vandentiekio tinklas yra itin prastos būklės, čia dažnai fiksuojamos vandentiekio avarijos, tad būtinus atlikti tinklų atnaujinimo darbus „Vilniaus vandenys“ privalėjo organizuoti neišvengiamai. Tikimasi, kad po vandentiekio tinklo atnaujinimo, avarijų tikimybė šiame rajone bus sumažinta net iki 90 procentų. Vykdydama vandentiekio atnaujinimo darbus, bendrovė priėmė sprendimą Naujamiestyje visus vandentiekio tinklus dar ir papildomai išplauti, nuo vamzdžių sienelių pašalinant susikaupusias geležies bei mangano nuosėdas.

 

Vandentiekio tinklo atnaujinimo darbus planuojama baigti iki rugsėjo 26-osios.

Įvertink šį straipsnį
Suteikiame jums galimybę įvertinti mūsų turinį. Spustelėkite ant žvaigždės, kad įvertintumėte!
8 skaitytojai (-ų) įvertino
Iki šiol nėra įvertinimų! Būkite pirmas, įvertinęs šį įrašą.

 

Užsisakyti komentarų pranešimus
Pranešti apie
guest
0 Komentarai
Atsiliepimai
Peržiūrėti visus komentarus
Rekomenduojamas VIDEO
Back to top button